Polskie Radio ma e-serwis o Miłoszu

Z okazji obchodzonego właśnie Roku Czesława Miłosza Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis. Co tydzień na stronie milosz.polskieradio.pl prezentowane będą nowe audycje, archiwalne nagrania i wspomnienia o polskim nobliście.

Serwis podzielono na różne zakładki. W "Audycjach" będzie można odnaleźć unikatowe nagrania Polskiego Radia związane z noblistą. Jako pierwsze zaprezentowane zostały: "Rozmowa z Czesławem Miłoszem", nagrana przez Małgorzatę Mietkowską w 1991 roku, oraz "Miłosz nas polubił" - wspomnienia autorki na temat wywiadów przeprowadzonych z poetą.

W zakładce "Czytelnia" znawcy i koneserzy twórczości Miłosza, ludzie kultury i dziennikarze będą wskazywać trzy utwory tego poety, które ich zdaniem są najciekawsze. W ten sposób powstaną całkowicie subiektywne literackie przewodniki. Jako pierwszy o swoich ulubionych dziełach Miłosza opowie Jerzy Sosnowski - pisarz i dziennikarz radiowej Trójki.

"Kalendarium" zawiera zapowiedzi wydarzeń związanych z całorocznymi obchodami, tu też znajdą się konkursy organizowane przez serwis tematyczny kultura.polskieradio.pl, w których będzie można wygrać książki Miłosza.

W zakładce "Biografia" znaleźć można dźwiękowy "Album rodzinny" - reportaż z wypowiedziami Andrzeja Miłosza, brata poety.

Przez cały rok serwis milosz.polskieradio.pl wzbogacany będzie o kolejne materiały - zarówno te pochodzące z archiwów Polskiego Radia, jak i zupełnie nowe, tworzone w związku z obchodami Roku Miłosza.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama