Z okazji obchodzonego właśnie Roku Czesława Miłosza Polskie Radio uruchomiło specjalny serwis. Co tydzień na stronie milosz.polskieradio.pl prezentowane będą nowe audycje, archiwalne nagrania i wspomnienia o polskim nobliście.
Serwis podzielono na różne zakładki. W "Audycjach" będzie można odnaleźć unikatowe nagrania Polskiego Radia związane z noblistą. Jako pierwsze zaprezentowane zostały: "Rozmowa z Czesławem Miłoszem", nagrana przez Małgorzatę Mietkowską w 1991 roku, oraz "Miłosz nas polubił" - wspomnienia autorki na temat wywiadów przeprowadzonych z poetą.
W zakładce "Czytelnia" znawcy i koneserzy twórczości Miłosza, ludzie kultury i dziennikarze będą wskazywać trzy utwory tego poety, które ich zdaniem są najciekawsze. W ten sposób powstaną całkowicie subiektywne literackie przewodniki. Jako pierwszy o swoich ulubionych dziełach Miłosza opowie Jerzy Sosnowski - pisarz i dziennikarz radiowej Trójki.
"Kalendarium" zawiera zapowiedzi wydarzeń związanych z całorocznymi obchodami, tu też znajdą się konkursy organizowane przez serwis tematyczny kultura.polskieradio.pl, w których będzie można wygrać książki Miłosza.
W zakładce "Biografia" znaleźć można dźwiękowy "Album rodzinny" - reportaż z wypowiedziami Andrzeja Miłosza, brata poety.
Przez cały rok serwis milosz.polskieradio.pl wzbogacany będzie o kolejne materiały - zarówno te pochodzące z archiwów Polskiego Radia, jak i zupełnie nowe, tworzone w związku z obchodami Roku Miłosza.
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.