Koncert "...by świat usłyszał"

W Ostródzie odbył się jubileuszowy 10. Koncert Ewangelizacyjny "...by świat usłyszał". Poprzedziły go warsztaty wokalno-instrumentalne.

Pierwszy koncert odbył się w 2013 r., a na scenie ostródzkiego amfiteatru zaprezentował się olsztyński zespół „Mocni w wierze”.

- Ostatnio odnalazłam zeszyt, który był wówczas moim biurem organizacyjnym. Zapisanych było mnóstwo propozycji nazwy koncertu. Wśród nich nie było wybranej nazwy. Postanowiłam w tej intencji pomodlić się liturgią godzin. Tam w modlitwie końcowej były słowa: „by świat usłyszał Twoje słowo”. To jest to! Jest słuchanie, głoszenie i chcemy robić to dla całego świata. Tak Pan Bóg nam tę nazwę zesłał - uśmiecha się Joanna Jaskółowska.

Podkreśla, że główną misją koncertu jest ewangelizacja. - By rzeczywiście świat usłyszał dobrą nowinę o Panu Jezusie. Chcemy to przekazać w dobrej jakości, w muzyce, która niesie emocje i wartościowy przekaz. Dlatego zapraszamy artystów, którzy przyciągają swoim talentem - dodaje organizatorka.

Wydarzenie było poprzedzone trzydniowymi warsztatami wokalno-instrumentalnymi prowadzonymi przez Marcina Pospieszalskiego, Agnieszkę i Piotra Cudzichów, w których wzięło udział ponad czterdzieści osób. Uczestnicy mogli doskonalić swój warsztat wokalny i grę na instrumentach.

- Biorę udział w warsztatach od pierwszej edycji. Byłam w grupie dziecięcej, miałam wówczas jedenaście lat. I co roku tu wracam. Pociąga mnie dobro, jakie otrzymuję od wszystkich zaangażowanych w to dzieło. Widzę, że Pan Bóg jest z nimi, że to są dobre osoby, z którymi warto spędzać czas. Oczywiście buduje się i swój warsztat muzyczny, jednak to wartość dodana - wyznaje Magdalena.

Po raz pierwszy w warsztatach wzięła udział Marysia. - Zachęciła mnie do tego moja katechetka. Muzyka jest moją pasją, dlatego nie zastanawiałam się długo. To były pracowite trzy dni, kiedy mogłam nauczyć się improwizować i grać w zespole. Z pewnością wrócę tu za rok - zapewnia.

Uczestnicy warsztatów zaprezentowali się na scenie wraz z zaproszonymi gwiazdami, m. in. z Agnieszką Cudzich, Basią Pospieszalską, Agnieszka Musiał i Arkadiuszem "Arkadio" Zbozieniem. - Klaszczmy wszyscy dla Jezusa, bo to jest koncert uwielbienia, który powstał dzięki całorocznej pracy mieszkańców Ostródy. To świadectwo radości dziecka Bożego - podkreślał prowadzący Dariusz Kowalski.

Mówił o znaczeniu słowa Bożego w życiu człowieka. - Ono cię pyta, czy chcesz dziś wybrać Jezusa Chrystusa, czy chcesz wybrać wieczność? - pytał i porównywał życie współczesnego człowieka do chomika, który w kołowrotku przebiera nóżkami i już nie wiadomo, czy to kołowrotek napędza jego, czy on kołowrotek w złudzeniu, że może sobie świat podporządkować. - Trzeba wyskoczyć z tego i stanąć z boku. Łapki chomika i kołowrotek świata mówią tylko o tym, że trzeba się bawić, dostarczać kolejnych bodźców. A słowo Boże mówi, zatrzymaj się, pomyśl o wieczności. Nie myśl tylko o zabawie. Przyjmij dziś Jezusa za swojego Pana do swojego serca - mówił prowadzący.

Koncert swoim patronatem objął abp Józef Górzyński, a finansowo wsparli: burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak (z gminnego programu profilaktyki) oraz marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. - Wspieramy tę ważną inicjatywę. Dziękuję za krzewienie kultury i religii wśród dzieci i młodzieży - mówił marszałek.

Współorganizatorami wydarzenia wraz ze Stowarzyszeniem „by Świat usłyszał” było Centrum Kultury w Ostródzie oraz parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zaś opiekunem duchowym wydarzenia ks. Marcin Brzostek.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |