Na ul. 3 Maja przechodniów witają Frelka i Miglanc. To rzeźby przedstawiające postacie ze śląskich legend, zinterpretowane przez artystę z Nikiszowca - Grzegorza Chudego.
Grzegorz Chudy zinterpretował postać beboka, najpierw w akwarelach, a potem w rzeźbach, na swój własny, odbiegający od tradycji sposób. Stwory, którymi straszono niegrzeczne dzieci, w wersji artysty są sympatycznymi towarzyszami mieszkańców miasta, które nieprzyjazne wydają się tylko wtedy, kiedy potrzebują spokoju.
Nowy bebok jeszcze nie ma imienia, wymyślą je mieszkańcy w internetowym konkursie. Figurka została zainstalowana w strefie gastro centrum handlowego. – Nie da się ukryć, że wszyscy polubili nasze beboki. To przy nich umawiają się na spotkania, robią sobie z nimi zdjęcia, zdarzyło się nawet, że ktoś ubrał je w wydziergane specjalnie dla nich szaliki i czapki – mówi Anna Szczerkowska, marketing manager Galerii Katowickiej. – Teraz do Frelki i Miglanca dołączy nowy bebok, smakosz z łyżką i widelcem. O tym, jak będzie miał na imię, zdecydujemy wspólnie z mieszkańcami w konkursie ogłoszonym na Facebooku – dodaje.
ASTASHOW STUDIO /Galeria Katowicka Stwór ze śląskich legend - bebok.Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.