Żebrzące siostry wydały książkę o swojej misji. "To zbiór poruszających świadectw”

Ostatniego dnia XXVII Targów Wydawców Katolickich na stoisku Edycji św. Pawła siostry ze Wspólnoty Baranka promowały swoją najnowszą książkę "Kiedy Miłość puka do drzwi".

Mała siostra Rachel przyjechała specjalnie z Hiszpanii, mała siostra Albane - z położonego pod Częstochową Choronia, by ostatniego dnia XXVII Targów Wydawców Katolickich opowiedzieć o książce "Kiedy Miłość puka do drzwi”, która na polskim rynku ukazała się nakładem Edycji św. Pawła.

- To zbiór poruszających świadectw z naszej żebraczej misji Wspólnoty Baranka - mówiły małe siostry. - Książka ukazała się kilka lat temu we Francji w odpowiedzi na prośbę wielu ludzi związanych z naszą wspólnotą. Widząc działanie opatrzności Bożej w naszej misji, sami odkrywali, że Bóg jest żywy i także działa w ich życiu. Zdecydowałyśmy się podzielić kilkoma świadectwami także z polskimi czytelnikami - dodały autorki.

XXVII Targi Wydawców Katolickich - Galeria Zdjęć

GOSC.PL DODANE 30.09.2022 AKTUALIZACJA 01.10.2022

XXVII Targi Wydawców Katolickich - Galeria Zdjęć

​Około 140 wystawców zaprezentowało się podczas XXII edycji Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 29 września - 2 października odbywają się w Arkadach Kubickiego.

więcej »

Książka zawiera ponad 30 opowieści z żebraczej misji małych sióstr i małych braci ze Wspólnoty Baranka w różnych krajach, m.in. Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Chile, Stanach Zjednoczonych czy Rosji. - Podstawą naszego życia są modlitwa i kontemplacja słowa Bożego. Żyjemy z Bożej opatrzności, czyli tego, co dostaniemy w darze od ludzi. Zazwyczaj w porze obiadu udajemy się do ludzi, by - chodząc od drzwi do drzwi - żebrać o jedzenie. Nie mamy gotowego scenariusza, ale słuchamy Ducha Świętego, gdzie chce nas posłać. Zdobywanie pożywienia to pretekst, by głosić słowo Boże w miejscach, do których jesteśmy posłane - mówi ms Rachel.

W książce znalazło się także świadectwo z misji w Polsce. "Było nas trzech małych braci żebrzących o chleb u bram miasta na zachodzie Polski, żaden jednak nie mówił w języku tego kraju. Znaliśmy zaledwie kilka słów, aby jakoś poprosić o coś do jedzenia... Tego dnia pewna kobieta przyjęła nas u siebie, jakbyśmy byli posłańcami z nieba! Jakiś czas później dostaliśmy list, który napisała do proboszcza swojej parafii, opowiadając o tym, jak nasze odwiedziny rozświetliły jej ponurą codzienność. Bóg był blisko, Bóg był przy niej, Bóg czuwał, jak tylko Żebrząca Miłość potrafi czuwać u drzwi serca" - czytamy we świadectwie.

- Innym razem, gdy jedliśmy wspólnie z ubogimi w stołówce, po posiłku podszedł do nas Węgier, który powiedział, że jedząc z nami, czuł się jak Abraham, do którego w gościnę przyszli aniołowie - mówiła ms Albane. - Poprzez naszą żebraczą misję sam Bóg - jako Żebrak - przychodzi do ludzi. Nasze świadectwa to świadectwo Jego żebraczej miłości, która puka do drzwi serca, uniża się i skłania do naszych stóp, żeby je umyć, być blisko nas i przyjąć nas takimi, jacy jesteśmy - dodaje.

Wspólnota Baranka powstała we Francji na początku lat 80. XX. w odpowiedzi na rewolucję kulturalną. - Po wydarzeniach 1968 r. siostry otworzyły kaplicę, by ludzie, słuchając słowa Bożego, mogli odkrywać prawdziwą wolność, która nie jest zależna od warunków zewnętrznych, i którą przynosi Jezus. Charyzmat się rozwinął, bo to spotkanie ze słowem Bożym jako źródłem jest ważne dla każdego z nas - mówiła.

Obecnie Wspólnota Baranka, działająca w oparciu o charyzmat św. Dominika - naśladowanie ubóstwa Chrystusa ubogiego, by objawić żebrzącą miłość Boga światu - działa w 8 państwach: we Francji, w Polsce (od 2001 r.), Argentynie, Austrii, Chile, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Polsce i we Włoszech. Klasztory małych sióstr i małych braci znajdują się w Choroniu koło Częstochowy. Obecnie mieszka w nich 8 małych sióstr i 3 małych braci.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości