Zdjęcia Mariego u św. Wawrzyńca

Wyjątkowa wystawa w wyjątkowym miejscu. Dzisiaj i jutro zdjęcia Arturo Mariego przedstawiające Jana Pawła II można oglądać na placu przy drewnianym kościółku św. Wawrzyńca w Chorzowie

To forma uczczenia urodzin nowego błogosławionego, dziękczynienie za beatyfikację, a także za wstawiennictwo w naszej sprawie - wyjaśnia inicjator wystawy Stefan Sierotnik z Towarzystwa Praw i Godności Dziecka „Wyspa” w Chorzowie.Wystawa „Jan Paweł II - droga do świętości” będzie dostępna dla zwiedzających przez dwa dni - tłumaczy ks. Eugeniusz Błaszczyk, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Chorzowie.Ekspozycję w plenerze można oglądać dzisiaj do godz. 22.00 oraz jutro od godz. 11.00 do 17.00. Później wystawa będzie dostępna w innych kościołach Chorzowa.

„WYSPA” powstała we wrześniu 1990 roku w wyniku realizacji w Kuratorium Oświaty w Katowicach Kuratoryjnego Planu „Wyspa”. Twórcą programu był Rzecznik Praw Ucznia mgr Stefan Sierotnik. 13-go grudnia 1993-go roku powstało Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa”. Jej celem jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu dobra i miłości, ochrona praw dziecka, doraźna pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los, a także organizacja czasu wolnego i wypoczynku dla dzieci i młodzież.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama