John Malkovich przyjedzie do Łodzi

Amerykański aktor, reżyser i producent John Malkovich przyjeżdża do Łodzi. W piątek spotka się ze studentami łódzkiej filmówki, w jednym z kin zaprezentuje swój debiut reżyserski - film "Tancerz", a w sobotę wystąpi w teatrze im. Stefana Jaracza.

Malkovich przyjedzie do Łodzi na zaproszenie "Jaracza" oraz Stowarzyszenia Łódź Filmowa.

Łodzianie obejrzą w kinie "Bałtyk" debiut filmowy w reż. Malkovicha "Tancerz". Bohaterem filmu jest oficer policji peruwiańskiej, który próbuje wytropić przywódcę partyzantów. Zajmuje mu to 12 lat. W tym czasie poznaje atrakcyjną nauczycielkę tańca, która zmienia jego życie. Film "Tancerz" to debiut reżyserski Malkovicha.

Dzień później aktor wystąpi na deskach teatru im. Stefana Jaracza w spektaklu "The Infernal Comedy - Wyznania seryjnego mordercy". W przedstawieniu aktorowi będą towarzyszyć dwie sopranistki i 35-osobowa orkiestra. Będzie to jedyne w Polsce otwarte dla widzów przedstawienie. W niedzielę spektakl zostanie zaprezentowany w Warszawie, ale na zamkniętym pokazie zorganizowanym z okazji dwudziestolecia jednej z wiodących na świecie firm świadczących profesjonalne usługi doradcze.

Prezentacje spektaklu w Polsce są częścią światowego tournee tego zespołu, który zagra jeszcze m.in. w Pradze, Londynie, Wiedniu, St. Petersburgu, Nowym Jorku, Rio de Janeiro.

"The Infernal Comedy - Wyznania seryjnego mordercy" jest spektaklem rozpisanym na barokową orkiestrę, dwie sopranistki i jednego aktora. Jego fabuła oparta jest na historii Jacka Unterwegera, mordercy, który został okrzyknięty więziennym poetą. Był uznanym pisarzem, dziennikarzem i kobieciarzem. Gdziekolwiek się zatrzymywał był podejrzewany o zabójstwo prostytutek. Został aresztowany, oskarżony i skazany za popełnienie jedenastu morderstw, popełnił samobójstwo. Przedstawienie wyreżyserował Michael Sturminger. Oprócz Malkovicha występują Bernarda Bobro ze Słowenii oraz Polka - Aleksandra Zamojska.

Łódzkie przedstawienie będzie elementem uroczystego zakończenia sezonu artystycznego w województwie łódzkim. W trakcie uroczystości wręczone zostaną coroczne nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego oraz "Złote Maski" - nagrody redakcji "Polska. Dziennik Łódzki".

58-letni John Malkovich ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych. Zagrał m.in. w filmach "Niebezpieczne związki", "Król Olch" i "Pola śmierci", "Szklana menażeria", "Na linii ognia". Był dwukrotnie nominowany do Oscara - za kreacje w filmach "Na linii ognia" Wolfganga Petersena (1994) oraz "Miejsca w sercu" Roberta Bentona (1985). Jest też reżyserem i producentem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama