Lublin: Festiwal gier historycznych IPN

Festiwal planszowych gier historycznych organizuje IPN w Lublinie podczas Nocy Kultury, z soboty na niedzielę. Jego uczestnicy będą mogli m.in. wcielić się w rolę dowódcy formacji lotnictwa z okresu Bitwy o Anglię czy uczestnika Powstania Warszawskiego.

"Chcemy przez ten festiwal gier w atrakcyjnej formie przybliżyć realia różnych okresów najnowszej historii" - powiedziała rzeczniczka lubelskiego oddziału IPN Agata Fijuth.

Podczas nocnego festiwalu zostanie rozegrany turniej w grę o nazwie "303", nawiązującej do powietrznej Bitwy o Anglię w 1940 r. Jeden z graczy dowodzi tu formacją lotnictwa brytyjskiego RAF i ma za zadanie obronić Londyn przed nalotem samolotów niemieckiej Luftwaffe, którymi kieruje drugi zawodnik. Gra toczy się na planszy przypominającej stół dowodzenia RAF, a jej nazwa to numer słynnego polskiego dywizjonu myśliwców, który walczył w tej bitwie.

Turniej w grę planszową "Kolejka" przypomni natomiast o realiach schyłkowego PRL. Gracze w tę grę mają za zadanie zrobić rodzinne zakupy w sklepach, które świecą pustkami. Będzie też można zagrać w inne gry, takie jak "Mali powstańcy", która przypomina o harcerskiej poczcie z Powstania Warszawskiego, "Pamięć 39" nawiązującej do Kampanii Wrześniowej w 1939 r. i "Wroniec" - o stanie wojennym.

Turniej rozpocznie się o godz. 19.00 w sali konferencyjnej lubelskiego oddziału IPN i potrwa do północy.

Noc Kultury w Lublinie wypełniona będzie ponad 250 rozmaitymi wydarzeniami artystycznymi, które będą się rozgrywać w teatrach, muzeach, galeriach i salach koncertowych, ale także w klubach, restauracjach i wprost na ulicach miasta, w zaułkach i na podwórkach. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Program imprez zamieszczony jest na stronie www.nockultury.pl

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.