Sakralne dźwięki na Starówce

Wirtuozi z Włoch, Polski, Hiszpanii, Słowacji i Finlandii zagrają podczas XXXI Festiwalu Muzyki Organowej "Organy Archikatedry", który potrwa do 22 września. Mamy dla Państwa karnety na cały festiwal.

Jest zaliczany do najpoważniejszych wydarzeń warszawskich i festiwali organowych w Europie. Stawia sobie za cel prezentację muzyki sakralnej w najlepszym wykonaniu, w miejscu o wielkim znaczeniu religijnym i historycznym dla Warszawy i Polski. Skupia organistów z całego świata.
– Wszyscy są znakomitymi wirtuozami na skalę międzynarodową. To profesorowie akademii i konserwatoriów europejskich, laureaci konkursów, wielkie osobowości, artystyczni improwizatorzy, którzy występują z wieloma koncertami regularnie na całym świecie. Ta śmietanka organistów zagości w Warszawie – zapowiada Przemysław Kapituła, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.

Archikatedra warszawska została wybrana na miejsce festiwalu także z powodu znajdujących się w niej 60-głosowych mechanicznych organów, zbudowanych w 1987 r. przez jedną z najznakomitszych firm niemieckich Eule, będących przykładem prawdziwego kunsztu organowego. Wyjątkowo trafny projekt instrumentu, jakość wykonania na nim, jego walory artystyczne i uniwersalność pozwalają na prezentacje muzyki wszystkich epok i zaliczenie organów do najlepiej rozumianej "ekstraklasy koncertowej".

W archikatedrze w tym roku zostaną wykonane kompozycje m.in. Christiana Witta, Johanna Pachelbela, Ernsta Richtera, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Bethoveena, J.S. Bacha, Antonio Vivaldiego, Feliksa Nowowiejskiego, Mieczysława Surzyńskiego, Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina.

Koncerty corocznie odbywają się w kolejne niedziele lata o godz. 16. Festiwal zainauguruje 7 lipca występ Giampaolo Di Rosa z Włoch, który grał już w Warszawie w ubiegłym roku.
Kolejne recitale dadzą: 14 lipca - Jesus Sampedro Márquez z Hiszpanii, 21 lipca - Stanislav Surin ze Słowacji, 28 lipca - Giovanna Tricarico z Włochy, 4 sierpnia - Silvio Celeghin z Włochy, 11 sierpnia - Przemysław Kapituła, 18 sierpnia - Piotr Rachoń, 25 sierpnia - Francesco Bongiorno z Włoch, 1 września - Józef Kotowicz, 8 września - Giulia Biagetti z Włoch, 15 września - Toni Pussinen z Finlandii, a 22 września - Mario Ciferri z Włoch. Wstęp biletowany.

Organizator ufundował dla Państwa 4 podwójne karnety na cały festiwal. Otrzymają je nadawcy 1., 5., 15.. i 20. e-maila wysłanego na warszawa@gosc.pl z hasłem: "Organy archikatedry" oraz podaniem imienia i nazwiska.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu ogólnego konkursów  w "Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie https://www.igomedia.pl/doc/4733137.OGOLNY-REGULAMIN-KONKURSOW-INSTYTUTU-GOSC-MEDIA..

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom, realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu, jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości