Fundacja BohaterON, Ukochani i Empik Go wraz z bohaterami 1944 r. organizują akcję słuchania opowieści dla najmłodszych.
"Włącz bajkę! Krasnoludki łączą pokolenia" to akcja Fundacji Pokolenia Kolumbów (BohaterON), Fundacji Ukochani oraz Empik Go. W ramach projektu powstały słuchowiska, złożone z wyselekcjonowanych opowieści dla najmłodszych. Produkcję, z której dochód wesprze dzieci w rodzinach zastępczych z Fundacji Magdaleny Różczki - Ukochani oraz powstańców warszawskich promują m.in. Halina Rogozińska ps. Mała, Danuta Dworakowska ps. Lena, Zbigniew Daab ps. Kapiszon i Czesław Lewandowski ps. Sprytny.
Inicjatywa, w ramach której znane aktorki i aktorzy: Anna Dereszowska, Karolina Gorczyca, Magdalena Górska, Julia Kamińska, Antoni Pawlicki i Magdalena Różczka przypomną opowieści z czasów dzieciństwa powstańców warszawskich, będzie miała swoją premierę 1 sierpnia, w dniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, o godz. 17.00. Wszystkie bajki łączą ponadczasowe postaci - krasnoludki. Nagrań będzie można odsłuchać w aplikacji Empik Go.
- Angażujemy do naszych działań przyjaciół, prawdziwych, nie kinowych bohaterów. Pokazaliśmy ich twarze, daliśmy namacalny dowód, że wciąż są z nami - mówiła podczas prezentacji projektu Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON, podkreślając że młodzież jest często zaskoczona, że powstańcy warszawscy wciąż są aktywnymi osobami.
- Nasze kontakty z młodym pokoleniem są bardzo ważne. Moja najstarsza prawnuczka jest wolontariuszką w warszawskim Domu Powstańców. Bardzo się z tego cieszę, bo nie należy zapominać o historii. Nie można fascynować się tylko tym, co nowe - mówiła Danuta Dworakowska "Lena", która podczas Powstania Warszawskiego 15 sierpnia 1944 roku została ranna na ul. Kruczej. - Jesteśmy pokoleniem wychowanym przez XIX-wiecznych rodziców. Nic dziwnego, że często mamy inny pogląd na świat, ale myślę, że życzliwość do człowieka nie zależy od wieku, w którym się człowiek urodził. Wszyscy też lubimy bajki - dodała.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.