Jesienna ramówka TVP bez rewolucji

22 sierpnia w siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowana została jesienna ramówka stacji. Galę uświetniły gwiazdy filmów i seriali oraz twórcy premierowych programów telewizji publicznej.

Jesień w TVP upłynie pod hasłem „Twoja Przestrzeń Ciekawości”. Według Juliusza Brauna, prezesa Zarządu Telewizji Polskiej, ciekawość jest kluczem do rozwoju.  Chcemy, aby Państwo dowiedzieli się z programów Telewizji Polskiej o tym, jakie są mechanizmy rozwoju gospodarczego, jakie są mechanizmy zmian w kulturze i w życiu społecznym…Misją naszą jest edukacja, kultura, rozrywka i sport.  Telewizja publiczna ma być przestrzenią ciekawości, ale i twórczości - powiedział prezes TVP.

Braun podkreślił, że widzów nie będzie czekała rewolucja – w ramówce pozostaną lubiane przez nich programy informacyjne i rozrywkowe, a także seriale i filmy - ale ewolucja. Główne Anteny nie będą ze sobą konkurować, lecz wzajemnie się uzupełniać. W TVP2. ma być więcej kultury i edukacji oraz programów dla młodych widzów. Teatr Telewizji powróci na swoje dawne miejsce w ramówce TVP1. W Jedynce ponownie zagości pasmo edukacyjne oraz programy adresowane do najmłodszej widowni.

Najciekawsze propozycje Jedynki

JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA

Od 12 września

poniedziałek, godz. 10:10

Krótkie filmy dokumentalne o pracy i codziennym życiu ludzi, którzy w swojej pracy wykorzystują nowe media. Bohaterami „Jednego dnia z  życia” będą min: Mariusz Wilczyński – autor filmów animowanych, światowej klasy artysta, którego prace pokazywane były min: Museum of Modern Art w Nowym Yorku. Widzowie poznają także Kacpra Fabisiaka - reżysera dźwięku (efekty dźwiękowe do filmu Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska”), Kamila Bednarka – muzyka, wokalistę zespołu reggae Starguard Muffin oraz Davida Kaszlikowskiego – alpinistę ekstremalnego i fotografika. 

BEZGRANICZNIE KULTURALNI

Od 19 września

poniedziałek, godz. 9.50 

 Reportaże ukazujące odbiór polskiej kultury za granicą. Widzowie razem z prowadzącym odwiedzą osiem stolic: Brukselę, Moskwę, Tokio, Pekin, Londyn, Paryż, Madryt i Berlin, gdzie odbywają się polskie wydarzenia kulturalne. W programie ważną rolę będą odgrywały opinie widzów – mieszkańców Brukseli, Londyny, Tokio, czy Moskwy, ponieważ wielu z nich po raz pierwszy spotka się z polskimi artystami.

Prowadzący razem z widzami będzie uczył się jak odbierać jazz, malarstwo współczesne itp. Najważniejszym zadaniem programu będzie dotarcie z propozycjami kulturalnymi do publiczności, która na co dzień nie chodzi do galerii, filharmonii czy do teatru. 

BADACZE NATURY

Od 6 września

wtorek, godz. 9.50

Filmy o ludziach, którzy z pasją zgłębiają tajniki przyrody. Są wśród nich m.in. badacze zachowań godowych ptaków, tropiciele śladów zostawionych na śniegu przez watahy wilków, obserwatorzy owadów, odkrywcy szkieletu pierwszego polskiego dinozaura drapieżnego, zwanego smokiem z Lisowic. Cykl pokazuje ogromne bogactwo polskiej przyrody, naturę jej badaczy oraz silne emocje, które towarzysza naukowym odkryciom.

Poznawanie przyrody i odkrycia naukowców służą nie tylko zaspokajaniu ludzkiej ciekawości, ale także ochronie zwierząt i roślin. Narratorami cyklu „Badacze natury” są m.in.  prof. Krzysztof Skóra, dr Tomasz Sulej, dr Andrzej Kruszewicz, dr Elżbieta Sontag, dr Łukasz Rejt, dr Sabina Nowak, dr Rafał Szkudlarek, Tomasz Witkowski, dr Marcin Ryszkiewicz, dr Lech Kotwicki.

JAK TO DZIAŁA?                                      

Od 10 września

sobota, godz. 13.00

Już tej jesieni Radek Brzózka wyruszy na podbój niezwykłego świata odkryć i wynalazków. Odkryje zasady działania wielu przedmiotów codziennego użytku – młodzi widzowie  dowiedzą się dlaczego telewizor pokazuje obraz, telefon komórkowy nie potrzebuje kabla, a kuchenka mikrofalowa nie podgrzewa talerzy.

To program dla każdego, kto chce lepiej rozumieć świat i zwyczajnie wiedzieć więcej. Widzowie będą mogli sami wykonywać eksperymenty w domu, a przesłane do TVP1 filmiki zostaną pokazane na telewizyjnej stronie internetowej. W programie będą zagadki i konkursy, które zmylą i zaskoczą niejednego naukowego detektywa. W pierwszej serii przyjrzymy się przedmiotom codziennego użytku – lodówkom, kuchenkom mikrofalowym, telefonom komórkowym, aparatom fotograficznym, itp. Choć dziś są to skomplikowane urządzenia naszpikowane elektroniką, to działają wykorzystując proste zasady fizyki. Wiele z nich da się nawet zrobić samemu.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości