Katowice stolicą bluesa

Rawa Blues, jeden z najbardziej uznanych festiwali bluesowych w Europie, rusza po raz 31. w Katowicach.

Już w sobotę światową stolicą bluesa staną się na jeden dzień Katowice. A wszystko za sprawą Ireneusza Dudka, który od lat organizuje w tym mieście festiwal Rawa Blues i zaprasza największe światowe gwiazdy tego gatunku. Tym razem będą to m.in. Marcia Ball, artystka czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy, i C.J. Chennier, najlepszy na świecie wykonawca muzyki zydeco.

Nie może oczywiście zabraknąć formacji Shakin’ Dudi, która powraca z nową płytą pod przewrotnym tytułem „Ładnym zawsze lżej”. – Słuchaczom przypomną się lata 80., ale znajdą też na płycie elementy innych gatunków, takich jak rockabilly i psychobilly – zapowiada w rozmowie z GN Irek Dudek.

zgred53 Shakin'Dudi "Anonimowy abstynent"

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.