Weselna polka

Film "Weselna polka" w reżyserii Larsa Jessena i Przemysława Nowakowskiego, to wspólna produkcja Polski i Niemiec, w której w komediowy sposób przedstawiono stereotypy na temat obu narodów.

Główne role w filmie grają Katarzyna Maciąg i znany aktor niemiecki, który wystąpił m.in. w "Cząstkach elementarnych" Oskara Roehlera, Christian Ulmen.

Polak i Niemiec "mogą być jak +dwa bratanki+", a "książki nie da się poznać po samej okładce" - podkreślają twórcy komedii.

Bohaterowie "Weselnej polki" (tytuł niem. "Hochzeitspolka") to kochająca się para: Niemiec Frieder Schulz (Ulmen), porzucający beztroski tryb życia muzyka rockowego, i Polka Gosia Borówka (Maciąg), która niewiele wie o szaleństwach młodości narzeczonego.

Frieder wiódł niegdyś szalone rock'n'rollowe życie. Kres pełnej młodzieńczego buntu sielance położyła praca na polskiej prowincji. W ciągu trzech lat pełen luzu Niemiec zamienił się w człowieka dbającego o swój domek, garaż i karierę. Podczas gdy trwają przygotowania do wesela Niemca i Polki, niespodziewanie pojawiają się koledzy Friedera z dawnych lat, wypełnionych artystycznym szaleństwem. Starzy kumple - Jonas, Paul, Knack i Manni - zdecydowanie nie pasują do nowego, spokojnego stylu życia Friedera na polskiej wsi. Liczą jednak na co najmniej tak samo szaloną imprezę, jakie kolega organizował dawniej.

Wizyta Niemców powoduje serię zabawnych nieporozumień...

Vivarto52 WESELNA POLKA // TRAILER PL - W KINACH OD 21 PAŹDZIERNIKA

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama