Bollywood z Polski

"Saguni" to kolejna już indyjska produkcja, do której zdjęcia powstawały w Krakowie - poinformowała Karolina Grysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W zeszłym roku w Krakowie zrealizowano zdjęcia do bollywoodzkiej superprodukcji "Aazaan", która 14 października będzie mieć premierę w Indiach.

Ekipa z Indii pracowała w Krakowie do 18 października. Część zdjęć kręcono we wnętrzach, ale większość w krakowskich plenerach. Widzowie zobaczą na ekranie: Kościół Mariacki, Rynek Główny, Rynek Podgórski, Kościół św.św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Andrzeja, Teatr Słowackiego, ulice: Podzamcze, Retoryka, Basztowa, Pędzichów, Floriańska, Grodzka oraz Szpitalna.

W polskich lokalizacjach powstały najbardziej charakterystyczne dla indyjskich filmów ujęcia taneczno-muzyczne. Będą one obrazować piękną krainę marzeń dwójki zakochanych w sobie bohaterów. Oprócz Krakowa, w filmie zagrają: Tatry, Góry Stołowe, Zamek w Ogrodzieńcu i tereny ruchomych wydm w Łebie. Ważnym krakowskim akcentem filmu będzie także udział tancerzy z ludowego zespołu tanecznego.

Reżyserem filmu Saguni produkowanego przez Dream Warrior Pictures jest Shankar Dayal. W filmie zagrają dwie gwiazdy indyjskiego kina: Karthi Sivakumar i Pranitha Subhash.

Film stanowi realizowany z wielkim rozmachem dramat polityczny. Bohater filmu - Kamal ma stracić dom rodzinny, który leży na terenie wyznaczonym przez rząd pod budowę nowych kopalń. Zrozpaczony Kamal jest gotowy poruszyć niebo i ziemię, by do tego nie dopuścić. Na swojej drodze spotyka sprzymierzeńców oraz miłość swojego życia, jednakże zanim zrealizuje swoje marzenia przyjdzie mu pokonać wiele przeciwności losu.

Produkcję Saguni wspiera Krakowska Komisja Filmowa. Producentem liniowym filmu w Polsce jest Film Polska Productions.

W kwietniu prezydent Krakowa Jacek Machrowski wręczył gwiazdorowi indyjskiego kina Amitabhowi Bachchanowi symboliczne klucze do miasta, licząc na współpracę z Bollywood."To moja pierwsza wizyta w Krakowie, ale już wiem, że nie ostatnia" - zadeklarował Bachchan, który przyjechał do Krakowa na festiwal kina niezależnego Off Plus Camera. Amitabh Bachchan jest żywą legendą Bollywood, wystąpił w ponad 150 produkcjach. W 1999 roku w plebiscycie BBC głosami internautów został wybrany najpopularniejszym aktorem millenium.

Krakowska Komisja Filmowa działa w strukturach Krakowskiego Biura Festiwalowego. Wspiera realizacje produkcji filmowych: pomaga przy uzyskiwaniu wszelkich wymaganych zezwoleń, a także dostępie do lokacji publicznych na terenie całego regionu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama