Medal Europejski dla Grzegorza Górnego

Redaktor naczelny czasopisma „Fronda” Grzegorz Górny został 19 listopada w Budapeszcie uhonorowany Medalem Europejskim – nagrodą przyznawaną przez węgierską Wszechnicę Wolnych Mediów.

Kapituła wybrała go spośród kandydatów nominowanych z 15 krajów Europy.

Z okazji wręczenia nagrody laureat wygłosił wykład zatytułowany „Odnowa europejskiego sposobu myślenia”. Oprócz niego z referatem wystąpiła obecna przewodnicząca Narodowego Urzędu ds. Mediów i Przekazu Informacji – Annamaria Szalai.

Grzegorz Górny jest znany na Węgrzech. W 2010 roku w Budapeszcie ukazała się jego książka (napisana wspólnie z o. Pawłem Cebulą) „A magyar kapcsolat”. Poza tym publikował korespondencje z Polski w tygodniku „Heti valasz”, a jego teksty drukowane były w czasopiśmie „Nagyvilag”. Górny wiele razy występował na Węgrzech z referatami i wykładami, m.in. na katolickim uniwersytecie im. Petera Pazmanya w Piliscsaba czy w Kolegium im. Loranda Eötvösa w Budapeszcie.

Redaktor „Frondy” uhonorowany został Medalem Europejskim za odpowiedzialną publicystykę obywatelską. To już druga jego węgierska nagroda w tym roku. Wiosną prezydent Pal Schmitt odznaczył go Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej.

Grzegorz Górny (ur. 1969) jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. W 1994 roku wraz z Rafałem Smoczyńskim stworzył kwartalnik "Fronda", który redagował przez 11 lat. W latach 1995-2001 współtworzył też program telewizyjny pod tym samym tytułem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja