Perła na podium

Tarnów ma najpiękniejszy rynek w Małopolsce – ocenili internauci. Kraków daleko w tyle.

To była pierwsza edycja plebi­scytu „Wybierz najpiękniejszy rynek w Małopolsce” zorganizo­wanego przez serwis naszemiasto.pl. Przez kilka tygodni internauci głosowali na jedno spośród 29 ma­łopolskich miast.

Tarnowski rynek, zwany perłą renesansu, otrzymał ponad 27 tys. głosów, drugie miejsce zdobył Stary Sącz, trzecie Niepołomice. Rynek krakowski uplaso­wał się na piątym miejscu.

– Po raz kolejny w tym roku tarnowianie pokazali, że kochają swoje miasto, a turyści – że miasto się podoba – mówi Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Infor­macji. Tarnowski rynek od wielu lat zachwyca swym wyglądem. Pisał o nim Roman Brandstaetter w „Przypadkach mojego życia”:

„Starówka ze swoimi podcieniami, z wąskimi uliczkami, zaułkami i Wielkimi Schodami, fragmenty baszty i murów przy ulicy Wałowej, szczątki renesansowej bóżnicy – to wszystko jest bardzo włoskie. (…) Brak tylko błękitnego morza”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.