Starożytne grobowce odkryto w Chinach

Archeolodzy odnaleźli zespół starożytnych grobowców z okresu dynastii Shang i Zhou na stanowisku we wschodnich Chinach - informuje serwis internetowy People's Daily Online.

Odkrycia dokonano na stanowisku archeologicznym w Xiaoshan, dzielnicy miasta Hangzhou, które jest położoną na wybrzeżu Morza Wschodniochińskiego stolicą prowincji Chekiang.

Jak poinformował Shi Jianong z Muzeum Xiaoshan w Hangzhou, archeolodzy odkryli na stanowisku 45 grobowców z czasów panowania Dynastii Shang (ok. 1600-1046 r. p.n.e.) oraz Dynastii Zhou (1045-256 r. p.n.e.).

Naukowcy wydobyli z grobowców 708 starożytnych artefaktów, głównie naczyń ceramicznych i wyrobów z porcelany, które - zdaniem ekspertów - są doskonałym materiałem poznawczym do badań źródeł i rozwoju rzemiosła przy wyrobie starożytnej chińskiej porcelany.

Znaleziska mogą też odegrać ważną rolę w badaniach dotyczących zwyczajów pogrzebowych w okresie dynastii Shang i Zhou.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.