Akustyczeń

Legenda harmonijki ustnej Keith Dunn i Tymon & Transistors występujący z Grzegorzem Halamą i Robertem Brylewskim, to niektóre z atrakcji festiwalu muzycznego Akustyczeń. Program festiwalu przedstawiono na wczorajszej konferencji prasowej w Szczecinie.

rapido1 KEITH DUNN need to make a dollar

Gra słów w nazwie zwraca uwagę, z jednej strony na styczeń, w którym zaczynają się koncerty, a z drugiej na charakterystyczny sposób grania muzyki. Jest to czwarta odsłona festiwalu. Do tej pory wspólnym mianownikiem występujących była muzyka akustyczna, kameralna i oparta na prostocie przekazu. W tym roku prezentowani muzycy nie ograniczą się do grania unplugged czyli "bez prądu", muzyka akustyczna ma się spotkać z muzyką elektryczną i elektroniczną.

"Festiwal wychodzi poza sztywne ramy czasowe stycznia i wychodzi poza granie tylko muzyki akustycznej - powiedział organizator Akustycznia Olek Różanek. "Chodzi nam o to - dodał - żeby nie powielać tego, co zostało na świecie zrobione już wiele lat temu. Wszyscy artyści mają już chyba na koncie występy akustyczne. My próbujemy pójść dalej".

W ramach Akustycznia w lutym odbędą się koncerty pod hasłem "Akustyczeń lutuje". Ta część festiwalu ma łączyć różnych muzyków grających na jednej scenie, ale również spajać poprzez muzykę różne miasta, w których wystąpi szczeciński zespół Chorzy na Odrę. Kolejną marcową odsłoną Akustycznia będzie Klezmarzec, czyli koncerty muzyki czerpiącej z tradycji żydowskiej.

Szczeciński festiwal odbywa się po raz czwarty.

Festiwal rozpocznie koncert zespołu Chocolate City 16 stycznia br. w Rocker Club. W ramach Akustycznia wystąpi jeszcze m.in. zespół Mitch&Mitch grający pełne energii koncerty, grupa Karibdo - ze spektaklem muzycznym "Stolik" - czy Disparates, muzycy zaprezentują mieszankę energetycznego folku i alternatywnego rocka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama