Poetycka opowieść o naturze wiary w Teatrze Polskim

25 lutego w Teatrze Polskim w Warszawie będzie miała miejsce premiera „Zwiastowanie” Paula Claudela.

„Zwiastowanie”, którego akcja toczy się w średniowiecznej Francji, to poetycka opowieść o naturze wiary, o zaufaniu do Boga i ludzi, a także - o powołaniu, które może odmienić życie, jeśli potrafimy je dostrzec i zaakceptować.

Anne Vercors, głowa rodziny, zarządca dobrze prosperującego gospodarstwa Combernon, ku zaskoczeniu wszystkich opuszcza dom, by wyruszyć w samotną pielgrzymkę do Jerozolimy. Wiedząc, że może nigdy nie wrócić, oddaje swą starszą córkę Wiolenę, wraz z dorobkiem całego życia, przybranemu synowi Jakubowi Hury. Czy losy rodziny Anne ułożą się tak, jak sobie tego życzył? Czy też Bóg powołał ich do innego życia?  

Chęć realizacji woli Boga wiąże się w przypadku bohaterów dramatu z rezygnacją z własnych marzeń, planów i tego, co najbardziej kochają

Sztuka Claudela to jeden z najważniejszych francuskich tekstów dramatycznych XX wieku. Na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie będzie ją można zobaczyć w opracowaniu i reżyserii Lembita Petersona, wybitnego estońskiego reżysera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama