Tydzień Beatlesów

Liverpool, rodzinne miasto Beatlesów, przygotowuje się do obchodów 50. rocznicy powstania tego zespołu. Punktem kulminacyjnym będzie "Międzynarodowy Tydzień Beatlesów" w sierpniu.

Organizatorzy obchodów spodziewają się przybycia fanów z całego świata.

Zespół The Beatles powstał w sierpniu 1962 roku, gdy perkusista Ringo Starr dołączył do Johna Lennona, Paula McCartneya i George'a Harrisona. Dwa miesiące później ukazał się ich pierwszy singel "Love Me Do" i beatlemania zaczęła ogarniać świat.

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Beatlesów odbędzie się wiele koncertów, oczywiście z muzyką słynnej czwórki z Liverpoolu. Przewidziano też wykłady i wielką konferencję.

Na październik zaplanowano weekend pod hasłem "Love Me Do", a w grudniu, w 32. rocznicę zamordowania Johna Lennona, okolicznościowe nabożeństwo żałobne.

Szef rady miejskiej Liverpoolu Joe Anderson podkreśla, że godne uczczenie 50. rocznicy powstania Beatlesów jest obowiązkiem ich rodzinnego miasta. Zarazem dodaje, że obchody, które według wszelkiego prawdopodobieństwa przyciągną rzesze fanów, będą pilnie potrzebnym bodźcem dla lokalnej gospodarki.

josueharrison Beatles - Let It Be

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości