Artur Rojek odchodzi z Myslovitz

Lider zespołu Myslovitz Artur Rojek odchodzi z zespołu. W piątek na stronie internetowej grupy pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

"Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie" - czytamy w oświadczeniu.

"Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą MYSLOVITZ z nowym wokalistą. Artur Rojek będzie kontynuował działalność indywidualnie z innymi muzykami. Wszystkich fanów zapraszamy na koncerty w nowych odsłonach. Dalej będziemy dla Was tworzyć i grać. Obiecujemy nie zawieść Was w przyszłej działalności" - napisali w oświadczeniu muzycy.

Zespół Myslovitz powstał w 1992 roku z inicjatywy Artura Rojka. Początkowo funkcjonował pod nazwą The Freshman.

Pierwsza płyta zespołu, już pod właściwą nazwą, została wydana w 1995 roku. Był to krążek pod tytułem "Myslovitz". Następnie zespół wydał albumy "Sun Machine" (1996), "Z rozmyślań przy śniadaniu"(1997), "Miłość w czasach popkultury" (1998) - ten album pokrył się podwójną platyną, płytę "Korova Milky Bar" (2002), która również otrzymała status platynowej, a rok później została wydana w wersji anglojęzycznej, "Skalary, mieczyki, neonki" (2004), "Happiness Is Easy" (2006), która także otrzymała status platynowej, oraz wydana w 2011 roku płyta "Nieważne jak wysoko jesteśmy", która otrzymała status złotej płyty.

Zespół Myslovitz jest także związany z filmem. Artyści w wielu wywiadach przekonywali, że ich utwory inspirowane są filmami. Nagrali także kilka piosenek do polskich produkcji, m.in. w 2000 roku nagrali utwór "Polowanie na wielbłąda" do filmu "Duże zwierzę" Jerzego Stuhra, jak również singel i dwa dotychczas niepublikowane utwory do filmu Waldemara Szarka "To my". W 2003 zespół skomponował piosenkę tytułową do kolejnego filmu Stuhra "Pogoda na jutro". Członkowie zespołu pojawili się tam także w epizodycznej roli - jako śpiewajacy mnisi.

Zespół Myslovitz od lat koncertuje w Polsce i za granicą otrzymując szereg nagród. Grupa, której liderem dotychczas był Rojek, otrzymała m.in. siedem Fryderyków, Paszport Polityki, Superjedynkę oraz nagrodę MTV European Music Awards.

Menedżer zespołu Myslovitz Maciej Pilarczyk powiedział PAP, że oświadczenie wydane w piątek jest jedynym komentarzem do sytuacji.

Artur Rojek odchodzi z zespołu Myslovitz po 20 latach współpracy.

myslovideos Myslovitz | Mieć Czy Być

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama