„Hobbit” nowej generacji

Podczas trwającego konwentu Stowarzyszenia Właścicieli Kin (CinemaCon) w Las Vegas Peter Jackson pokazał 10-minutowy sneak peek (zapowiedź) „Hobbita". w 48 klatkach na sekundę.

Czy podwojenie liczby klatek na sekundę zmieni standard odbioru filmów?  Prezentacja była głównie dla właścicieli kin, aby zobaczyli, czy warto inwestować w nowy sprzęt, mogący wyświetlać film w takiej technice. Zwolennikami technologicznej nowinki jest James Cameron i właśnie Peter Jackson, który przedstawił 10 minutowy film z pierwszej, kręconej w 3D części „Hobbita”.  Jednak uczestnicy pokazu stwierdzili, że to, co obejrzeli było pozbawione filmowej magii. Wyglądająca zbyt realistycznie technologia pozbawiła iluzji, która sprawia, że widz widząc scenografię  jest w stanie uwierzyć, że to może być prawdziwe.

Akcja filmu  rozgrywa się sześćdziesiąt lat przed wydarzeniami znanymi z "Władcy pierścieni". Hobbit Bilbo Baggins wyrusza wraz z grupą krasnoludów w pełną przygód podróż, której celem jest odzyskanie królestwa Erebor zawładniętego przez smoka Smauga. Ekranizacja powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”  J.R.R. Tolkiena będzie się składać  z dwóch części. Premiera pierwszej , zatytułowanej „Hobbit: niespodziewana podróż” przewidziana jest na 14 grudnia tego roku, a drugiej na 13 grudnia 2013.

FutureJoe The Hobbit: Official Production Video #6 (HD) - March 1st 2012

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama