Farna która łączy

Koncert Ewy Farnej ma połączyć Czechów i Polaków, którzy w sobotę wieczorem będą dopingować swoje reprezentacje w Strefie Kibica na Rynku we Wrocławiu - przekonują organizatorzy. Farna wystąpi tam przed rozpoczęciem transmisji z wrocławskiego Stadionu Miejskiego.

Samorząd Wrocławia spodziewa się, że na Rynku i w jego okolicach mecz Polska-Czechy może obserwować w piątek wieczorem blisko 50 tys. widzów; większość z nich (ok. 30 tys. osób) w obrębie Strefy Kibica, pozostali na specjalnie rozstawionych w pobliżu Strefy dodatkowych telebimach.

Rzecznik Strefy Robert Leszczyński ocenił, że pochodząca z okolic czeskiego Cieszyna Ewa Farna to najwłaściwsza artystka na taki dzień. "Ewa Farna od kilku lat jest osobą, która łączy Polaków i Czechów, () a jej osobowość wzbudza ogromną sympatię" - powiedział Leszczyński. "To największa gwiazda czeska w Polsce i największa gwiazda polska w Czechach" - dodał.

Zapowiedział, że wobec spodziewanej w Strefie znacznej liczby kibiców z Czech organizatorzy będą chcieli namówić piosenkarkę, aby przyjęła w pewnym sensie rolę gospodyni. Chodzi o to, aby potraktowała sobotni występ nie jako kolejny koncert w Polsce dla polskiej publiczności, ale też by np. część dialogu z widzami prowadziła po czesku.

Leszczyński wskazał, że Farna - w roli gościa - zapewne będzie pojawiać się od sobotniego poranka w wielu stacjach telewizyjnych. Niektóre z nich już w piątek instalowały swoje wozy transmisyjne w pobliżu wrocławskiej Strefy Kibica i zaczynały nadawać stamtąd swoje relacje i programy. "Bardzo wiele stacji chce porozmawiać właśnie z Ewą Farną" - zaznaczył.

Sobotni koncert Farnej poprzedzą m.in. przygotowany w ramach Święta Wrocławia spektakl "Za Czecha - historia Wrocławia na wesoło", a także występy m.in. uczestniczki programu X-Factor Joanny Kwaśnik, zespołu jazzowego Sami Swoi oraz zespołów: Tea, Percival i Snake Charmer. W otwieranej o godz. 12 Strefie prowadzone będą też konkursy np. na najlepsze stroje kibicowskie.

Po zakończeniu transmisji spotkania Polska-Czechy wrocławska Strefa - zgodnie z ustaleniami z UEFA - będzie stopniowo opróżniana. "Ale w związku z tym, że powstaje wiele innych miejsc do oglądania meczu, np. sąsiadujący ze Strefą plac przy kościele św. Marii Magdaleny czy część ul. Świdnickiej - ich nikt nie będzie zamykał" - zaznaczył Leszczyński.

Rzecznik Strefy Kibica wskazał też, że organizatorzy sobotniego wydarzenia niezależnie od wyniku meczu spodziewają się świetnej atmosfery. "Nasze doświadczenia z czeskimi kibicami z ostatnich dwóch meczów są cudowne. Polacy z wielką sympatią czekają tu na Czechów. Wrocław dotychczas jest niezawodny - nie mieliśmy tu żadnych poważniejszych incydentów" - podkreślił Leszczyński.

EwaFarnaVEVO Ewa Farna - Maska (I Need A Hero)

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama