Electro-Białystok

Około 30 artystów z kraju i zagranicy, tworzących muzykę elektroniczną i hip-hop, wystąpi podczas 3. edycji festiwalu Original Source Up To Date w Białymstoku - poinformowali organizatorzy. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 września.

Ideą festiwalu jest prezentacja szeroko rozumianej muzyki elektronicznej i hip-hop w połączeniu z innymi dziedzinami sztuki, a w szczególności ze sztuką wizualną - powiedział na konferencji prasowej w Białymstoku pomysłodawca i jeden z organizatorów imprezy Jędrzej Dondziło ze stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno-Społeczne.

Zaznaczył, że są to często nowe i niszowe nurty, które mają jednak coraz więcej odbiorców. Powiedział, że twórcy prezentowani na festiwalu to znani i uznani artyści, ale też młodzi, którzy - jego zdaniem - "będą wyznaczać kierunki tej muzyki w przyszłości".

Zapowiedzią festiwalu będzie impreza Ambient Park, która odbędzie się 15 sierpnia w Parku Planty w Białymstoku. Założeniem jest, aby muzyka wypełniła cały park. Będzie można usłyszeć muzykę ambientową, czyli gatunek muzyki elektronicznej o spokojnym i relaksacyjnym brzmieniu.

Sam festiwal będzie się odbywać we wrześniu w starych wojskowych magazynach przy ul. Węglowej w Białymstoku. Wewnątrz, a także na terenie przy magazynach, wzniesionych zostanie siedem scen muzycznych, na każdej wystąpią muzycy z innych nurtów.

Gwiazdą na scenie hip-hopowej "Hip-hop tent" będzie pochodzący ze Stanów Zjednoczonych raper Evidence. Zaplanowano także występ francuskiego beatboxera Eklipsa - artysty tworzącego dźwięki, np. perkusji, za pomocą ust.

Na scenie hip-hopowej zaprezentują się też polskie grupy: Fisz Emade/Tworzywo Sztuczne oraz Baku Baku To Jest Skład.

Z kolei na scenie elektronicznej wystąpi m.in. DJ Scotch, który do miksowania muzyki używa konsoli do gier, znany jest też z elektronicznych przeróbek klasyków, jak Bach czy Mozart.

V1smar DJ Scotch Egg - Scotch Hausen

Koncert da też Coki, reklamowany jako jedna z pierwszych osób, które zaczęły tworzyć muzykę dubstep.

Na innych scenach zagra m.in. białostocki zespół Zerova z projektem "Gombrowicz", prezentując muzykę do prozy Witolda Gombrowicza.

Festiwal został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy znaleźli też sponsora strategicznego, który będzie finansował imprezę w wysokości 30 proc. jej budżetu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama