W sobotę wyruszy XX Blues Express

Prowadzony przez parowóz Blues Express rozpocznie w sobotę 14 lipca trasę koncertową odjeżdżając z Dworca Głównego w Poznaniu do wsi Zakrzewo (wielkopolskie). Przejazd bluesowego pociągu jest częścią XX Festiwalu Blues Express.

W czasie trwania podróży będzie można posłuchać bluesowych koncertów na peronach wielkopolskich dworców oraz w specjalnych muzycznych wagonach pociągu.

Organizatorzy przewidują, że pociągiem pojedzie około tysiąca pasażerów. Zwieńczeniem festiwalu będzie nocny koncert nad jeziorem w Zakrzewie.

"Na XX jubileuszowy Blues Express zaprosiliśmy amerykańskiego bluesmana Jamesa Harmana, który jest muzykiem z czołówki światowego bluesa. Harman po raz pierwszy wystąpi w Polsce" - powiedział PAP dyrektor festiwalu Henryk Szopiński.

Pociąg wyruszy z Poznania po godzinie 13, po występie zespołu Burnin Hearts. Koncerty takich zespołów jak Easy Rider, After Blues, Robert Kordylewski Blues Band, czy Bez Wat odbędą się na dworcach w Rogoźnie Wlkp., Pile, Krajence i Złotowie.

Finałowy koncert zostanie zagrany w Zakrzewie. Oprócz Jamesa Harmana, wystąpią tam holenderski King Mo, austriacka wokalistka Meena i czeski zespół The Cell.

"Przewidujemy, że w finałowym koncercie weźmie udział ok. 5 tysięcy osób. Trudno to jednak przewidzieć, gdyż zainteresowanie może osłabnąć w przypadku niekorzystnej pogody - mówi Henryk Szopiński, dyrektor festiwalu. - Zapraszamy serdecznie do udziału w koncertach, nawet jeśli pogoda nie dopisze".

Organizatorem festiwalu od 1993 roku jest Dom Kultury w Zakrzewie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg