Mariachi do szkoły!

W stolicy Meksyku powstanie pierwsza w kraju szkoła dla muzyków mariachi. Tradycyjnie to zajęcie jest przekazywane w rodzinach, z pokolenia na pokolenie, ale popyt na szkolenie mariachi rośnie - mówi dyrektorka szkoły Leticia Soto Flores.

Jak podała agencja Associated Press, szkoła dla mariachi powstanie koło Placu Garibaldiego w Meksyku, przy centrum kultury Ollin Yolitzli. Plac Garibaldiego jest miejscem znanym z występów wędrownych muzyków.

Szkoła zacznie działalność od 8 października. Nauka potrwa trzy lata; kurs ma obejmować lekcje gry na trąbce, skrzypcach i gitarze, a także - teorię muzyki i historię muzyki mariachi.

Mariachi to tradycyjne meksykańskie kapele; ich geneza sięga prawdopodobnie XVIII wieku i początkowo tego rodzaju zespoły grały głównie na weselach. Do dziś ludowe melodie, grane na trąbkach i instrumentach smyczkowych, zachowały typowo taneczny charakter. Symbolizują kulturę Meksyku i zdobyły dużą popularność w wielu krajach.

holalatv Elvis Presley cantando con Mariachi, Guadalajara!!

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.