Uzdrawiająca moc przebaczenia

Jego brak nie tylko zamyka ludzkie serce na działanie Bożej łaski, ale też sprawia, że człowiek staje się nieszczęśliwy.

Ojciec Józef Witko, franciszkanin posługujący od wielu lat modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, pokazuje, jak ważne w procesie uzdrowienia duchowego, a także fizycznego, jest przebaczenie. Jego brak nie tylko zamyka ludzkie serce na działanie Bożej łaski, ale też sprawia, że człowiek staje się nieszczęśliwy, skupiony na samym sobie i swoim cierpieniu.

Autor książki udowadnia, że przebaczenie - choćby wydawało się bardzo trudne - jest możliwe. Dzięki Bożemu działaniu nawet najbardziej zranione, złamane serce zdolne jest przebaczyć nie tylko urazę, ale też najgorsze krzywdy.

Ojciec Witko ukazuje to na przykładzie biblijnych postaci takich jak Józef, który został sprzedany przez własnych bra­ci w niewolę, czy Dawid, który był prześladowany przez Saula. Przed­stawia także współczesnych świadków wiary, np. Immaculée Ilibagizę, która potrafiła przebaczyć mordercy swojej rodziny po rzezi w Ruan­dzie.

Te bolesne historie pokazują, że Bóg ma moc nawet z największego zła wyprowadzić dobro. Teksty Ojca Józefa, jak również zawarte w książce modlitwy oraz liczne świadectwa osób, które dzięki przebaczeniu otrzymały od Pana fizyczne i duchowe uzdrowienie, mają za zadanie ukazać, jak wielką siłę ma przebaczenie, jak zmienia ono ludzkie serce i otwiera je na uzdrawiające działanie Boga.

***

Wydawnictwo Esprit ufundowało dla Państwa 3 egz. niniejszej książki. Tym razem nasze zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam biblijnego cytatu, w którym mowa o przebaczeniu. Książki wylosowały następujące osoby:

Mariusz Szlachcic z Chrzanowa, Anna Halicka z Dębnicy Kaszubskiej oraz Janina Bucior z miejscowości Potok Górny

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama