Koordynacja duszpasterstwa Indian

W Kolumbii powstały pierwsze grupy duszpasterskie mające zająć się ewangelizacją południowoamerykańskich Indian zgodnie z ich kulturą.

Jest to reakcja na apel Benedykta XVI wystosowany w tej sprawie kilkanaście dni temu w specjalnym liście „O statusie ludów tubylczych w Kolumbii”.

Złożony z kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich zespół duszpasterski przy konferencji episkopatu tego kraju zbierze się pod koniec listopada, by zatwierdzić program działań na co najmniej trzy lata. Mają być w nim zawarte propozycje konkretnych akcji ewangelizacyjnych skierowanych bezpośrednio do tubylczej ludności. Chodzi tutaj m.in. o organizację warsztatów z duchowości katolickiej wpisanej w miejscowe tradycje. Podjęte mają być również działania na terenach przygranicznych trzech krajów: Kolumbii, Ekwadoru i Peru, gdzie jest znaczna koncentracja ludności indiańskiej.

Także jedno ze spotkań plenarnych kolumbijskiego episkopatu ma być poświęcone aktualnej sytuacji Indian i ich ewangelizacji. Owocem tego spotkania mógłby być specjalny list pasterski biskupów w tej sprawie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.