Jutro urodziny Lennona

Z okazji przypadającej 9 października 72. rocznicy urodzin Johna Lennona przed Hard Rock Cafe w Warszawie odbędą się happeningi, spotkania i koncert piosenek. Utwory Lennona zaśpiewają Tymon Tymański i Marcin Ciurapiński.

Happeningiem "Bed-In For Peace - Yoko Ono i John Lennon w łóżku" rozpocznie się we wtorek świętowanie rocznicy urodzin muzyka. Przed wejściem do warszawskiego klubu Hard Rock Cafe będzie ustawione łóżko, w którym znajdować się będą osoby w maskach Lennona i jego żony, Yoko Ono.

Happening nawiązuje do protestu przeciwko amerykańskiej interwencji w Wietnamie i przemocy wojennych, który Lennon i Ono przeprowadzili w 1969 roku. Przez dwa tygodnie para przyjmowała dziennikarzy i gości, siedząc w łóżku. Akcja stała się jednym z najsłynniejszych protestów antywojennych lat 60. W trakcie protestu Lennon nagrał w Montrealu słynny utwór "Give Peace a Chance".

Podczas wtorkowej imprezy odbędzie się spotkanie z muzykami Tymonem Tymańskim i Marcinem Ciurapińskim oraz dziennikarzem Piotrem Metzem. Zapowiedziano również dzielenie tortu urodzinowego; Tymański i Ciurapiński zaśpiewają piosenki Lennona.

Świętując urodziny słynnego muzyka, po ulicach Warszawy przez cały dzień kursować będzie czerwony, londyński autobus z transparentem "Give Peace a Chance" (Dajcie szansę pokojowi), nawiązującym do tytułu utworu Lennona.

Tego samego dnia światową premierę będzie miała książka "John Lennon - listy", zawierająca korespondencję muzyka z przyjaciółmi i rodziną.

Impreza zakończy się konkursami, podczas których wygrać będzie można egzemplarze książki oraz gadżety związane z zespołem The Beatles i Lennonem.

Orehdoog John Lennon - Give Peace A Chance

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama