"Child 31" - nowa produkcja twórców "The Human Experience"

W czasach dynamicznego rozwoju technologicznego i luksusów, blisko miliard ludzi ciągle cierpi głód. Na szczęście są ci, którzy chcą to zmieniać.

"Child 31" - nowa produkcja twórców "The Human Experience"   Najnowszy dokument wyprodukowany przez Grassroots Films z Brooklynu (twórców wielokrotnie nagrodzonego 'The Human Experience" - o filmie pisaliśmy w artykule: Po co żyjemy) przedstawia działania organizacji Mary's Meals', docierającej z pomocą żywnościową do dzieci z najuboższych zakątków świata. Cel jest prosty - głód nie może odbierać dzieciom szans na edukację.    

Inicjatorem Mary's Meals jest Magnus MacFarlane-Barrow. Podczas swojej wizyty w 2002 r. w dotkniętym głodem Malawi, w czasie rozmowy z synem umierającej na AIDS kobiety, usłyszał: "chciałbym abyśmy mieli wystarczającą ilość jedzenia, i abym mógł pójść do szkoły".

To spotkanie było kluczowym momentem dla powstania Mary's Meals. Organizacja rozpoczęła od dożywania 200 dzieci w 2002 r. Dziś, pomoc dociera do ponad 650 tys. dzieci w 16 krajach świata, m.in. do Kenii, Haiti, Liberii, Indii.   

Mary's Meals otrzymała swą nazwę "w nawiązaniu do Maryi, matki Jezusa, który narodził się w ubóstwie" czytamy na stronie projektu Child31. Dociera ona z pomocą do wszystkich, bez względu na wyznanie i przekonania.

Polska premiera Child31 odbędzie się 15 października 2012 w Warszawie na Warsaw Film Festival. Twórcy 'The Human Experience" i "Child31" planują też kolejną trasę po Polsce. Szczegóły wkrótce.

GrassrootsFilms CHILD 31 - OFFICIAL TEASER

Więcej o projekcie: www.whoischild31.com

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama