"1Piętro" rozpoczyna działalność

Przy Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie w poniedziałek zainauguruje działalność nowe centrum kultury - 1Piętro; będą się tu odbywać koncerty, warsztaty filmowe i teatralne, dyskusje, spotkania z ludźmi kultury i sztuki. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Centrum Myśli Jana Pawła II Adrian Sinkowski, w centrum kultury będzie działać internetowa telewizja i DKF; odbywać się będą warsztaty dziennikarskie. W trakcie imprez zaprezentują się slamerzy, podróżnicy i reportażyści. W ofercie znajdą się też poważne debaty wokół historii idei, warsztaty z pisania ikon.

W pierwszym tygodniu działalności centrum przewidziano m.in. spotkania z dziennikarzami Tomaszem Machałą, Adamem Szostkiewiczem i Bronisławem Wildsteinem i Janem Wróbel, którzy będą dyskutować o tym, "co kręci media".

W piątek, w dniu uroczystego otwarcia, wystąpi folkowy zespół z Warszawy. Duet Paula i Karol gra na scenach dużych festiwali, takich jak Open'er w Gdyni, występują też w parkach, na ulicach, a nawet w mieszkaniach. Mają za sobą trasy po Polsce i Europie, podczas których zagrali blisko 200 koncertów. Koncert będzie otwarty dla publiczności, ale liczba miejsc jest ograniczona.

W piątek odbędzie się też happening "Uwolnij kulturę", zaplanowano otwarcie wystawy "Papież dialogu", będzie też można wysłuchać panelu na temat patriotyzmu w kulturze.

Więcej informacji o działalności centrum kultury 1Piętro na stronie www.centrumjp2.pl

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama