Podwójny jubileusz

Podwójny jubileusz świętować będzie Bielska Zadymka Jazzowa, której 15 edycja odbędzie się w dniach od 29 stycznia do 3 lutego 2013 roku.

MrArghim Monika Borzym - Gatekeeper

Od 10 lat festiwalowi patronuje Grupa LOTOS, stąd podwójna nazwa tej imprezy: LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Przyszłoroczna edycja upływać będzie pod znakiem legend i klasyków jazzu, ale także światowych premier, najnowszych odkryć, muzyków, którzy kształtują obraz współczesnego jazzu w Europie i Ameryce.

Prolog zaplanowany jest już we wtorek 29 stycznia w pobliskich Czechowicach-Dziedzicach, gdzie wystąpią ze swoimi zespołami amerykański saksofonista Donny McCaslin (premiera „Casting For Gravity”) oraz nowa nadzieja polskiej wokalistyki jazzowej, Monika Borzym.

Przez pięć kolejnych dni do niedzieli akcja rozgrywać się będzie w Bielsku-Białej.

W środę 30 stycznia w Klubie Klimat Galerii Sfera zderzą się dwaj wybitni saksofoniści altowi. Wystąpią: Kenny Garrett Quinet i Henryk Miśkiewicz Full Drive 3 feat. Michael „Ptaches” Stewart. W czwartek premiery płytowe króla harmonijki i królowej perkusji: Gregoire Maret Quartet i Terri Lyne Carrington („Money Jungle”), w piątek finał Konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej i Okolice Jazzu, czyli gwarancja udanej zabawy z brytyjską grupą US3, która zapoczątkowała światową modę na acid jazz.

Sobotnią galę w Teatrze Polskim uświetnią: występująca po raz pierwszy w Polsce nowa gwiazda amerykańskiej wokalistyki Gretchen Parlato oraz legendarny saksofonista i kompozytor Benny Golson z kwintetem w programie „We Remember Clifford”. W niedzielę na otwartym koncercie w Galerii Sfera zabłyśnie gwiazda rodowitej Bielszczanki Beaty Przybytek („I’m Gonna Rock You”). Finałowe szaleństwo na Szyndzielni zapewni holenderska grupa Bruut.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama