Poznań: Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli odwołane

Pierwszy raz od 15 lat

Misterium Męki Pańskiej, które miało odbyć się na poznańskiej Cytadeli w najbliższą sobotę 23 marca o godz. 19, zostało odwołane przez organizatorów z powodu trudnych warunków atmosferycznych.

Jak informuje KAI Artur Piotrowski, pomysłodawca, producent i reżyser Misterium, stale zalegający śnieg, który stanowi zagrożenie dla aktorów i wszystkich uczestników Misterium sprawia, że niemożliwa jest realizacja tego przedsięwzięcia w najbliższych dniach.

„Pierwszy raz od początku Misterium, czyli od 1998 roku, pogoda jest tak nieprzewidywalna. Rozważam więc realizację Misterium, pierwszy raz w historii, po świętach Wielkiej Nocy i bardzo proszę w tej intencji o modlitwę” – mówi Artur Piotrowski.

Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli odbywa się, z przerwą dwa lata temu, od 15 lat. To największe widowisko pasyjne na świecie. Monumentalna inscenizacja przygotowywana jest przez blisko tysiącosobowy zespół składający się z trzystu aktorów, trzystu chórzystów, wraz z orkiestrą symfoniczną, trzystu harcerzy rozświetlających pochodniami Drogę Krzyżową oraz liczącą sto osób ekipę realizacyjną.

W widowisku tym wykorzystuje się nowoczesne środki techniczne i artystyczne: światło, dźwięk, obraz, przejmującą muzykę i śpiew chóralny oraz efektowne kostiumy i monumentalną scenografię. Wszystkie te elementy współtworzą niepowtarzalny, niezwykły spektakl, łącząc tradycyjny przekaz z nowoczesną oprawą medialną.

Pomysłodawcą, reżyserem i producentem Misterium Męki Pańskiej jest Artur Piotrowski, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama