Cristiada

Od dziś w naszych kinach film o powstaniu meksykańskich katolików w latach dwudziestych XX wieku.

Cristiada   cristaida.pl To pierwszy film fabularny poruszający ten temat i jednocześnie najdroższa produkcja w historii meksykańskiego kina.

Do realizacji  doszło z inicjatywy Pablo Jose Barroso, meksykańskiego producenta filmowego i przyjaciela Deana Wrighta, reżysera filmu. Barroso stał za realizacją w 2006 roku głośnego w Meksyku filmu „Guadalupe”, o objawieniach Matki Boskiej. „Cristiada” jest pierwszym filmem twórcy efektów specjalnych do „Władcy Pierścieni” i „Opowieści z Narnii”.

Film Wrighta ma pięciu bohaterów. Większość z nich to postaci autentyczne, które w powstaniu cristeros odegrały ważną rolę. „Nasz film jest historią pięciu zwykłych ludzi, którzy powstali, by walczyć o swoje prawa. Ostatecznie, kiedy znaleźli się w środku tej wojny domowej, musieli zdecydować, co robić i jak daleko mogą posunąć się w obronie wolności – mówił Wright w wywiadzie dla CNN.

Barroso widzi natomiast kino jako narzędzie świadectwa i apostolatu. Na początku grudnia ubiegłego roku do kin w USA wszedł jego produkcji film animowany 3D pt. „Największy z cudów” (El gran Milagro) w reżyserii Bruce’a M. Morrisa. To historia grupy katolików, którzy są prowadzeni przez anioły do pełnego zrozumienia Najświętszej Ofiary Mszy Świętej.

Aktorskimi gwiazdami "Cristiady" są Eva Longoria, Andy Garcia oraz Peter O'Toole.

FTFilms1 Cristiada (2013) Oficjalny zwiastun

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILM, KINO, KULTURA

Reklama

Reklama