Nowa płyta Dave Matthews Band

"Away From the World", nowy album Dave Matthews Band, jednego z najpopularniejszych grup rockowych w Stanach Zjednoczonych, trafił dziś do polskich sklepów. Amerykańska premiera płyty miała miejsce w 2012 r. Do Polski trafi dwupłytowa wersja krążka.

Nowa płyta Dave Matthews Band   Mystic Production "Away From the World" to szósta płyta Dave Matthews Band, jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w Stanach Zjednoczonych. Poprzedni krążek formacji, "Big Whiskey and the GrooGrux King", sprzedał się w nakładzie ponad 400 tys. egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Pięć kolejnych albumów grupy debiutowało na pierwszym miejscu listy "Billboard 200", najlepiej sprzedających się albumów w USA.

Dave Matthews - wokalista i gitarzysta grupy - na nowym krążku śpiewa o rodzinie, miłości do żony i spokojnym wchodzeniu w wiek średni. 11 utworów zawartych na płycie stylistycznie przypomina dotychczasowe dokonania formacji.

Płyta powstała we współpracy z producentem Stevem Lillywhitem, który pracował z grupą przy nagrywaniu jej wcześniejszych krążków, "Under The Table And Dreaming" (1994), "Crash" (1996) oraz "Before These Crowded Streets" (1998). Lillywhite wraca do pracy z Matthewsem po raz pierwszy od 1998 r. Jest to także pierwsza praca zespołu po tragicznej śmierci jednego z członków-założycieli formacji, zmarłego w 2008 r. saksofonisty LeRoi Moore'a.

Album dostępny jest w formacie dwupłytowym: do oryginalnego materiału studyjnego dołączono płytę koncertową. Utwory zawarte na dodatkowym krążku zostały zarejestrowane podczas tras koncertowych w latach 2006-2010. Jest to wersja wzbogacona w stosunku do amerykańskiej edycji płyty.

davematthewsbandVEVO Dave Matthews Band - Mercy

Dave Matthews Band zadebiutowała w 1993 r. albumem "Remember Two Things" będącym zapisem koncertu zespołu w klubie The Mouse Music na wyspie Nantucket. Krążek spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony rozgłośni akademickich, a grupa wyrosła na ulubieńców środowiska studenckiego. Rok później zainteresowanie wielkich koncernów płytowych zaowocowało wydaniem krążka "Under The Table and Dreaming", na którym znalazły się m.in. przeboje "Satellite" i "What Would You Say". DMB zaczął koncertować po Ameryce i Europie.

Największy sukces przyniosła wydana w 1996 r. płyta "Crash", zawierająca utwory "Crash Into Me" i "So Much To Say". Album otrzymał sześć nagród Grammy. W 1998 r. do sklepów trafił krążek "Before These Crowded Streets" z udziałem wielu gości (m.in. Alanis Morissette, Kronos Quartet), który potwierdził pozycję grupy na amerykańskim rynku muzycznym. Ogromnym sukcesem komercyjnym okazała się wydana w 2000 r. płyta "Everyday", promowana przez tytułowy singiel. Premierę płyty studyjnej poprzedziła seria wydawnictw koncertowych. Ostatnią pozycją w dyskografii grupy jest "Big Whiskey and the GrooGrux King" z 2009 r.

Album "Away From the World" Dave Matthews Band ukazał się nakładem Mystic Production.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama