Nowa piosenka Maleo Reggae Rockers

O „Ince” – Żołnierce Wyklętej zamordowanej przez komunistów.

Maleo Reggae Rockers opublikowało nową piosenkę – „Jedna chwila”. Poświęcona jest Danucie Siedzikównie „Ince” – sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Złapana przez ubeków, torturowana i poniżana, nie obciążyła swoich przełożonych. Została zamordowana przez pluton egzekucyjny w Gdańsku 28 sierpnia 1946 roku w wieku 17 lat.

Piosenkę „Jedna chwila” śpiewa Kasia Malejonek. Utwór znajdzie się na płycie „Panny Wyklęte”, na której znajdą się wykonywane przez Maleo Reggae Rockers i zaproszone polskie wokalistki piosenki zainspirowane losem żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Płyta zostanie wydana już wkrótce przez Fundację Niepodległości w ramach kampanii „Rok Żołnierzy Wyklętych”.

To nie pierwszy album o tematyce historycznej z udziałem Maleo Reggae Rockers. W 2012 roku powstała płyta "Morowe Panny", za której stronę muzyczną odpowiadał ten zespół. Piosenki poświęcone kobietom walczącym w Powstaniu Warszawskim zaśpiewały na nim m.in. Anita Lipnicka, Halina Mlynkova, Marika i Ania Brachaczek.

605607 Jedna Chwila - Kasia Malejonek & Maleo Reggae Rockers

«« | « | 1 | » | »»
  • Tom
    08.05.2013 21:03
    W rzeczywistości "Inka" nie zginęła od kul plutonu egzekucyjnego, mimo, że strzelano z bardzo małej odległości; została lekko ranna. Strzałem w głowę zabił ją dowodzący egzekucją oficer.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.