Tomasz Rożek nominowany do nagrody "Ślad"!

Naszego redakcyjnego kolegę doceniono za "wskazywanie Boga w nauce".

Ks. Andrzej Draguła, Tomasz Rożek i Krzysztof Ziemiec – to tegoroczni nominowani do Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. Biskupa Jana Chrapka. Laureata poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 4 czerwca w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zwycięzca nagrody, która przyznana zostanie po raz 12., odbierze statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły oraz 10 tys. zł.

Decyzję o tegorocznych nominacjach podjęła podczas obrad w Warszawie Kapituła Nagrody, której przewodniczy Zbigniew Nosowski.

Ks. Andrzej Draguła, który już raz (w 2010 r.) był nominowany do Nagrody Ślad, tegoroczną nominację otrzymał "za dociekliwość w analizowaniu tematów trudnych i podejmowanie dialogu ze światem laickim". Jest teologiem i publicystą, członkiem Zespołu Laboratorium Więzi. Był wieloletnim współorganizatorem i rzecznikiem prasowym "Przystanku Jezus". Wydał kilka książek, ostatnio "Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem".

Tomasz Rożek otrzymał nominację "za bezustanne poszukiwanie i wskazywanie Boga w nauce, kulturze i cywilizacji". Jest szefem działu "Nauka i gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny", współpracował z różnymi stacjami telewizyjnymi i czasopismami zajmując się popularyzacją nauki. Jest autorem kilku książek, ostatnio "Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd".

Krzysztof Ziemiec otrzymał nominację "za odważne i profesjonalne pokazywania siły dobra i jego atrakcyjności w czasach, gdy świat coraz bardziej w to powątpiewa". Jest prezenterem telewizyjnych "Wiadomości", autorem programów "Niepokonani" (TVP1) i "Prawdę mówiąc". W książce "Niepokonani" opisał dramatyczne losy bohaterów swoich programów. Jest także publicysta prasowym.

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. Przyznaje ją Kapituła uformowana bezpośrednio po śmierci bp. Jana Chrapka w 2001 roku, przez grono wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów. Nagroda ma upamiętniać postawę Biskupa, którego dewizą były słowa: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!"

Laureatami dotychczasowych jedenastu edycji Nagrody "Ślad" byli kolejno: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak i Jacek Moskwa.

Patronat honorowy nad Nagrodą sprawuje metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama