Nowa płyta Natalie Cole

"En Espanol" - najnowszy album amerykańskiej piosenkarki Natalie Cole trafiła do polskich sklepów płytowych. W ramach trasy koncertowej promującej wydawnictwo, Cole zaśpiewa 17 lipca w warszawskiej Sali Kongresowej.

W 1958 r. ukazał się album "Cole Espanol", nagrany przez jednego z najpopularniejszych amerykańskich wokalistów jazzowych, Nata "Kinga" Cole'a. Była to pierwsza z trzech hiszpańskojęzycznych płyt piosenkarza, który zasłynął swoimi wykonaniami takich utworów jak "When I Fall In Love", "Smile" czy "Mona Lisa".

55 lat później płytę z piosenkami w języku hiszpańskim nagrała córka Cole'a, Natalie. Piosenkarka chętnie korzysta z materiału, pozostawionego przez jej ojca - wśród 12 piosenek zamieszczonych na nagraniu, wykonuje m.in. "Quizas, Quizas, Quizas" i "Solamente una Vez". Na płycie znalazło się także miejsce dla przeboju The Beatles w interpretacji latynoskiej - "And I Love Her", prezentowane tu pod tytułem "Yo Lo Amo".

Cole pomagają specjalnie zaproszeni goście - na "Besame Mucho" zaśpiewał tenor Andrea Bocelli, gitarzysta Juan Luis Guerra zagrał w utworze "Bachata Rosa" a w "Oye Como Va" wystąpił pianista Arthur Hanlon.

Płyta "En Espanol" Natalie Cole ukazała się nakładem wydawnictwa Universal Music Polska.

W ramach promocji krążka piosenkarka wystąpi 17 lipca w warszawskiej Sali Kongresowej.

czarmuzyki Natalie Cole & Andrea Bocelli: "Besame Mucho".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama