Modernizacja zabytkowego Spichlerza z 1757 roku najbardziej podobała się Internautom.
Zakończyło się internetowe głosowanie w ogólnopolskim plebiscycie Modernizacja Roku 2012. W kategorii zabytki zwyciężył Spichlerz w Ryglicach, zdobywając 1824 głosy. Ryglicki zabytek wyprzedzał inne znane atrakcje turystyczne w Polsce, takie jak Brama Wyżynna w Gdańsku czy Zespół Obiektów „Stara Zajezdnia” w Krakowie, a także zabytkowe budynki w Zabrzu, Wolinie, Zielonej Górze, Białkowie i Brzegu Dolnym. Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego plebiscytu Modernizacja Roku 2012 i wręczenie nagród odbędzie się pod koniec sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie.
XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2012" odbywa się pod Patronatem: Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Generalnego Konserwatora Zabytków, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Głównego Inspektor Nadzoru Budowlanego, Głównego Inspektor Ochrony Środowiska, Instytut Badawczy Dróg i Mostów, a także przy współpracy Związku Porwitów Polskich.
Spichlerz podworski w Ryglicach datowany na rok 1757 to najstarszy tego typu obiekt w Małopolsce. Budynek spichlerza wpisywał się w zespół dworsko – parkowy, którego właścicielem w tamtych czasach był hrabia Walenty Ankwicz. Stanowił on zaplecze gospodarcze pałacu murowanego. Oprócz ścian budynku największą dziś wartość historyczną obiektu stanowi obramowanie otworu drzwiowego, znajdujące się w północnej części elewacji frontowej, na którym widnie
Joanna Sadowska
Spichlerz tętni życiem, kilka miesięcy temu odbył się tu przegląd piosenki religijnej
je napis o następującej treści „DIE 21 MAJI ANNO DOMINI 1756”. W roku 1978 spichlerz został wpisany do rejestru zabytków pod numerem rejestru A-161. Po około 20 latach przekazano go na własność Gminie Ryglice. Ze względu na bardzo zły stan techniczny budynku, podjęto próby ratowania tego zabytku. W roku 2010 Urząd Miejski w Ryglicach przygotował projekt renowacji i rekompozycji spichlerza, dzięki któremu otrzymano sporą dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków PROW w ramach programu Leader.
Po renowacji spichlerz to okazała, piętrowa budowla z dachem krytym gontem. Odzwierciedla wygląd Spichlerza z zachowanej fotografii z 1915 r. Odtworzono w nim m.in. balkon i pomieszczenia na strychu. W obiekcie utworzono izbę regionalną, pokój mieszczański oraz salę wystawienniczą, gdzie będą się odbywać cykliczne spotkania i żywe lekcje historii. – Otwarty w tym roku Spichlerz trafił na Małopolski Szlak Architektury Drewnianej i niewątpliwie ma szansę stać się prawdziwą perełką na Szlaku – mówi Kamil Wszołek z Urzędu Miejskiego w Ryglicach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.