Mike Stern zagra w Polsce

Mike Stern, amerykański gitarzysta jazzowy, uczeń uczeń Pata Metheny'ego, będzie jedną z gwiazd tegorocznego Palm Jazz Festival 2013 w Gliwicach. Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 28 października - poinformowała agencja wspierająca festiwal.

Mike Stern urodził się w 1953 roku w Bostonie. Studiował w słynnej Berklee College of Music w Bostonie, gdzie uczył się m.in. u Pata Metheny'ego. W wieku 22 lat dołączył do grupy "Blood, Sweat&Tears", w 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem, z którym grał przez kolejnych kilka lat. W 1986 roku wydał swój pierwszy autorski album "Upside Downside". Kilkakrotnie otrzymał nominacje do Nagrody Grammy, m.in. za albumy "Is What It Is", "Between the Lines", "Voices".

W ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się ponad 20 koncertów. Mike Stern weźmie również udział - jak poinformowała PAP wspierająca imprezę agencja PR Boom! Group - w nagraniu wspólnej płyty z pomysłodawcą i organizatorem festiwalu - pianistą Krzysztofem Kobylińskim. Na płycie znajdą się kompozycje Kobylińskiego.

Max. Agostini Mike Stern - Tell Me

Podczas Palm Jazz Festival wystąpią m.in. wirtuoz gitary elektrycznej i akustycznej Al Di Meola, pianista Adam Makowicz, włoski trębacz Paolo Fresu, specjalista od gry na instrumentach etnicznych Dhafer Youssef, amerykański pianista Aaron Parks, węgierski skrzypek Roby Lakatos, rosyjski multiinstrumentalista Vladiswar Nadishana, basista Józef Skrzek, gitarzysta Apostolis Anthimos.

Koncertom będą towarzyszyć warsztaty dla młodych muzyków.

Palm Jazz Festival jest organizowany od 2010 roku. Celem imprezy jest prezentowanie wydarzeń i artystów z gatunku muzyki jazzowej oraz szeroko rozumianego ethno. Gośćmi poprzednich trzech edycji byli m.in.: Avishai Cohen, Nils Peter Molvaer, John Scofield, Joe Lovano.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama