Czym jest Biblia?

Jakiś czas temu, przy okazji jednego z portalowych konkursów, zadałem jego uczestnikom pytanie: czym jest dla nich Biblia?

Mapa? Przygoda? Terapia?   Józef Wolny /GN Mapa? Przygoda? Terapia?
Czym jeszcze jest Biblia?
Zaskoczyła mnie nie tylko ilość nadesłanych maili, ale i – że się tak górnolotnie wyrażę – głębia zawartych w nich myśli. Napisane przez naszych Czytelników krótkie refleksje były wyjątkowo trafne, szczere, czasem ujmujące, wzruszające, poetyckie... Zresztą niech Państwo przeczytają sami.

Dla jednego z internautów Biblia jest jednym z głównych drogowskazów do osiągnięcia łaski zbawienia. Jest słowem samego Boga, któremu zależy na mojej duszy i który przekazuje mi poprzez słowa Pisma Świętego odpowiednie wskazówki do życia wiecznego.

Dla innego Biblia to najważniejsza wiadomość w naszym życiu. Wiadomość o tym, że mamy Ojca w niebie, który chce tylko i wyłącznie naszego dobra. To wiadomość o naszym prawdziwym kraju pochodzenia, o którym zapomnieliśmy będąc miliardy lat na wygnaniu. O tym, że jest coś więcej, dużo więcej, niż jesteśmy w stanie odkryć rozumem. I cała walka na świecie toczy się o to, czy uwierzymy w tę nieprawdopodobną wiadomość z Nieba.

Pewna katechetka z wieloletnim doświadczeniem, patrząc jak jej najmłodsi uczniowie chłoną opowieści biblijne, doszła do wniosku, że Biblia to przygoda. „Z lekcji na lekcję odkrywamy nowe historie naszych bohaterów, wędrujemy przetartymi przez nich szlakami, poznajemy nowe treści - a przy tym zbliżamy się do Boga, uczymy się, jak Mu ufać, jak Miłować, jak z Nim wędrować. Tak - dla nas Biblia to przygoda!” – czytam w treści nadesłanego maila.

Biblia jest czasem i mapą dzięki, której możemy zrozumieć i przyjąć drogę naszego życia. Pomaga także wrócić na właściwą drogę, gdy zbłądzimy.

Ale przecież może też być… terapią. To Ona pomaga zmierzyć się z własnym życiem i zobaczyć je w świetle Bożej miłości. Wszak nasze życie i Biblia mają tego samego autora, więc Biblią możemy „czytać” własne życie, życiem zaś czytać Biblię. Ta święta księga to także miejsce spotkania Boga, miejsce w którym otrzymujemy uzdrowienie…

***

To tylko kilka fragmentów, urywków z tekstów, których dostaliśmy od Państwa całą masę. Za wszystkie bardzo dziękuję, podobnie, jak za maile, które otrzymaliśmy w związku z kolejnym biblijnym konkursem, w którym do rozlosowania mieliśmy 3 płyty DVD z filmem „Królowa Estera”, a także gadżety (w tym koszulki) portalu Wiara.pl. Tym razem zadanie było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam Państwa ulubionego cytatu/fragmentu, pochodzącego z Księgi Estery. Nagrody otrzymują:

s. Irena Bobkowska z Lublina, Anna Dajtrowska-Nowak z Krakowa oraz Teresa Lulkiewicz z Wrocławia

Gratulujemy, płyty i gadżety prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama