Z dzieckiem w tropiku

Od wtorku 29 października startuje nowa seria spotkań na 1Piętrze - centrum kultury utworzonym przy Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Ich gośćmi będą rodzice, którzy wychowując dzieci, nie rezygnują z aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym, sportowym czy zawodowym. W pierwszym spotkaniu wezmą udział Anna i Krzysztof Kobusowie, fotografowie, dziennikarze i podróżnicy.

Jak przygotować dziecko do wyjazdu w głąb Afryki, skoro przygotowanie go na spacer bywa tak trudne? Jak to możliwe, że dziecko wytrzyma w podróży tyle czasu? Co będzie jadło na miejscu? Co zrobić, gdy zacznie krzyczeć w spazmach „do domu”? Czy w ogóle zwiedzanie świata z dwójką dzieci da się połączyć z wypoczynkiem? – W życiu każdego podróżnika jest kilka kluczowych momentów, kiedy dalsze wyruszanie na wyprawę staje pod znakiem zapytania. Są to: pierwsza praca, pierwszy stały związek i pierwsze dziecko – tłumaczą Anna i Krzysztof Kobusowie, fotografowie, dziennikarze, podróżnicy.

We wtorek 29 października o godz. 18.30 Kobusowie wezmą udział w pierwszym spotkaniu z cyklu „Dziecko to nie problem”, które będą się odbywać regularnie na 1Piętrze (Warszawa, ul. Foksal 11). Kobusowie od wielu lat podróżują z dziećmi, znani są też z licznych książek z serii „Mali podróżnicy w wielkim świecie” oraz „Podróżuj z dzieckiem. Poradnik praktyczny”. – Podczas pokazu opowiemy o przygodach w podróżach z dziećmi, zmianie perspektywy widzenia świata oraz podpowiemy, jak się do takiego wyjazdu przygotować. Pokażemy też miejsca, które naszym zdaniem są idealne na rodzinną podróż – zdradzają.

Spotkania odbywać się będą co miesiąc na 1Piętrze. Ich gośćmi będą rodzice, którzy wychowując dzieci, nie rezygnują z aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym, sportowym czy zawodowym. W trakcie każdej z rozmów utworzona zostanie specjalna „strefa malucha”, która rodzicom pozwoli uczestniczyć w spotkaniu, podczas gdy ich dzieci spędzą czas na zabawach pod okiem animatorów i wolontariuszy. Na każde spotkanie wstęp wolny.

Spotkania organizowane są na 1Piętrze – w centrum kultury utworzonym przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Strona Rodziny Kobusów: www.malypodroznik.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama