Florence and the Machine w Polsce

Brytyjski zespół indie rockowy Florence and the Machine wystąpi podczas tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Grupa zagra 14 czerwca na Stadionie Narodowym.

Brytyjski zespół, na czele którego stoi wokalistka Florence Welch zadebiutował w 2009 r. płytą "Lungs". Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki, wysoko oceniającej brzmienie grupy, łączące elementy tradycji muzyki alternatywnej, indie z popem i muzyką rockową w poetyce twórczości Kate Bush. Płyta odniosła sukces w Wielkiej Brytanii, ale także w Stanach Zjednoczonych, dzięki popularności singla "Dog Days Are Over".

W 2011 r. ukazał się drugi album zespołu "Ceremonials", który jeszcze utwierdził Florence and the Machine na pozycji jednego z najpopularniejszych zespołów indie rockowych na świecie. Rok później formacja zagrała w ramach cyklu koncertów akustycznych MTV Unplugged, obok przebojów z własnego repertuaru, wykonując także covery, m.in. "Jackson" Johnny'ego Casha, zaśpiewany z gościnnym udziałem Josha Homme'a, wokalisty Queens of the Stone Age.

Homme i jego zespół zagrają na Orange Warsaw Festival dzień wcześniej, 13 czerwca, a poniżej klip do piosenki grupy Florence and the Machine:

FlorenceMachineVEVO Florence + The Machine - Rabbit Heart (Raise it Up)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama