Koncertowa "Night in Calisia"

Cykl koncertów z udziałem Tria Włodka Pawlika i trębacza Randy'ego Breckera planuje Filharmonia Kaliska. W ich trakcie prezentowany będzie materiał z płyty "Night in Calisia", która w styczniu zdobyła nagrodę Grammy.

Światowe prawykonanie suity stworzonej przez Pawlika w związku z obchodami 1850-lecia Kalisza miało miejsce podczas koncertu w Kaliszu w czerwcu 2010 roku. Płyta ukazała się ponad dwa lata później.

Jak powiedział PAP szef filharmonii Adam Klocek, utwory z uhonorowanego Grammy albumu będzie można usłyszeć w trakcie kilku koncertów w Polsce. Według planów mają się one odbyć w połowie roku.

"Na pewno będzie to koncert w Kaliszu. Myślimy też o zagraniu w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, a także w Kazimierzu Dolnym na festiwalu Dwa Brzegi. To są koncerty, które chcieliśmy zagrać niezależnie od otrzymania nominacji, a później nagrody" - powiedział.

Adam Klocek dodał, że w kwestii terminów poszczególnych występów, wiele zależy od amerykańskiego trębacza.

"Jestem w kontakcie z Włodkiem Pawlikiem. Czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenie wolnych terminów od Randy'ego Breckera, on jest niezwykle zajęty w tym roku. Początkowo planowaliśmy koncerty w czerwcu, ale właśnie wtedy muzyk ma inne plany" -podał.

Pytany, czy po informacji o nagrodzie dla płyty "Night in Calisia", miasto zdecydowało się np. dodatkowo wesprzeć finansowo filharmonię, przyznał, że dotąd takich deklaracji nie było.

"Mam nadzieję, że filharmonia będzie mogła liczyć na szczególne traktowanie ze strony lokalnego samorządu, choć już teraz jesteśmy w dobrych stosunkach z władzami miasta. Myślę, że udowodniliśmy, że jesteśmy potrzebni w mieście. Dzięki filharmonii Kalisz odniósł międzynarodowy sukces" - powiedział Klocek.

Płyta została uhonorowana Grammy w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego". Album, który zespół Włodka Pawlika nagrał wspólnie z Randym Breckerem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod batutą Klocka, ukazał się w listopadzie 2012 roku.

Materiał został zamówiony u Włodka Pawlika przez szefa filharmonii Adama Klocka w zwiazku z obchodami 1850-lecia Kalisza. Tytuł płyty "Night in Calisia" pochodzi od tytułu pierwszego z utworów, z których składa się suita.

karasek52 "Blue rain" - Włodek Pawlik Trio live - Mokotów Jazz Fest 2013

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama