Interpol wystąpi w Gdyni

Jeden z najpopularniejszych zespołów indie-rockowych, amerykańska grupa Interpol zagra 2 lipca podczas tegorocznej edycji Open'er Festivalu.

Obok Interpolu, organizatorzy potwierdzili także, że 2 lipca wystąpi amerykański zespół Haim, w skład którego wchodzą trzy siostry - Este, Danielle i Alana Haim; brzmienie formacji porównywane jest często do twórczości takich zespołów jak Fleetwood Mac. 3 lipca wystąpi Darkside - duet tworzony przez Dave'a Harringtona i Nicolasa Jaara, nawiązujący do tradycji muzyki elektronicznej i rockowej.

Interpol został założony w 1997 r. w nowojorskiej dzielnicy Williamsburg przez gitarzystę Daniela Kesslera i szybko stał się jedną z największych atrakcji tamtejszej sceny indie-rockowej. W skład formacji wchodzili także: wokalista Paul Banks, perkusista Greg Drudy i basista Carlos Dengler. W 2000 r. z zespołu odszedł Drudy; jego miejsce zajął Sam Fogarino.

Niemal od samego początku działalności, brzmienie Interpolu porównywano do twórczości takich grup jak Joy Division czy The Smiths. Muzykę formacji charakteryzuje przestrzenne brzmienie, pełnym gitarowych pogłosów.

luin253 Interpol - Try It On

W 2002 r. ukazał się debiutancki album Interpolu pt. "Turn on the Bright Lights" i przez wielu krytyków muzycznych został oceniony jako debiut roku. Zespół stał się światową gwiazdą indie-rocka. Dwa lata później formacja wydała kolejny krążek, "Antics". Płyta ponownie spotkała się z przychylnymi opiniami prasy muzycznej, podkreślającej dojrzałość i niejednoznaczność stylistyczną brzmienia zespołu.

W 2007 r. do sklepów trafiła trzecia płyta - "Our Love to Admire", nagrana dla Capital Records, nie - jak dotychczas - niezależnej wytwórni Matador. Na albumie po raz pierwszy muzycy zdecydowali się na użycie syntezatorów, flirtując z muzyką elektroniczną. W 2008 r. grupa wystąpiła w Polsce, jako jedna z głównych atrakcji Open'er Festivalu.

Jak się okazało - była to ostatnia praca Interpolu z udziałem Denglera; po jej wydaniu basista odszedł z zespołu. Równocześnie muzycy ogłosili wydanie kolejnego, czwartego krążka zatytułowanego po prostu "Interpol" a także decyzję o przyjęciu do grupy nowego basisty, Davida Pajo. Do formacji dołączył także klawiszowiec Brandon Curtis. Zespół wziął sobie krótką przerwę w trakcie której pracował nad nowym materiałem a Banks nagrał dwie solowe płyty.

Premiera piątego albumu Interpolu zapowiedziana została na lato 2014 r. Publiczność Open'er Festivalu będzie miała okazję do przedpremierowego wysłuchania nowych utworów.

Open'er Festival odbywa się na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo od 2003 r. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w Warszawie jako "Open Air Festival". Na festiwalu wystąpili już m.in. tacy artyści jak Nick Cave and the Bad Seeds, Kanye West, Sigur Ros, Franz Ferdinand, Bjoerk, Beastie Boys, Sonic Youth, Massive Attack, Faith No More, Prince i duet Krzysztof Penderecki-Johnny Greenwood. Tegoroczna impreza odbywać się będzie w dniach 2-5 lipca.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią także m.in. Pearl Jam, The Black Keys, MGMT, Bastille i Rudimental.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama