Depeche Mode w Łodzi

Brytyjski zespół Depeche Mode wystąpi w poniedziałek w Łodzi w ramach światowej trasy "The Delta Machine Tour", promującej album "Delta Machine". Jako support zagra duńska grupa Choir Of Young Believers.

Koncert odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, która może pomieścić ponad 13 tys. widzów. Polscy fani zespołu, który od lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością, przygotowują niespodzianki.

"Chcemy, żeby Depeche Mode zapamiętali Łódź. Prosimy wszystkich, by przynieśli czarne balony i wypuścili je w czasie utworu +Black Celebration+" - apelował przed koncertem Robert "Serek" Serafiniak, szef łódzkiego fanklubu Depeche Mode.

Zespół Depeche Mode cztery lata temu dwukrotnie zagrał już w Łodzi, a w ub. roku - z uwagi na olbrzymie zainteresowanie koncertem na Stadionie Narodowym - ogłosił, że ponownie wystąpi w Polsce w ramach trasy "The Delta Machine Tour", tym razem właśnie w Łodzi.

Depeche Mode istnieje już ponad 30 lat, ma na koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Obecnie w skład grupy wchodzą: Dave Gahan, Martin Gore i Andrew Fletcher.

Początki grupy to 1976 r., kiedy klawiszowcy Vince Clarke i Andrew Fletcher założyli grupę No Romance In China, przyjmując następnie do swojego składu gitarzystę Martina Gore'a. W 1980 r. do grupy dołączył wokalista Dave Gahan, a zespół zmienił nazwę na Composition Of Sound.

Kilka miesięcy później zespół występował już jako Depeche Mode - tę nazwę muzycy zapożyczyli od francuskiego magazynu poświęconemu modzie. Rok później ukazał się debiutancki album Depeche Mode, "Speak And Spell". Komercyjny sukces odnieśli dzięki albumom "Construction Time Again" (1983) i "Some Great Reward" (1984), a utwory "People are People" czy "Master and Servant" stały się przebojami.

Pozycję zespołu ugruntowały kolejne krążki "Black Celebration" (1986) i "Music For The Masses" (1987). W 1990 r. grupa nagrała emitowane do dziś przez stacje radiowe i telewizyjne hity "Personal Jesus" i "Enjoy The Silence", które znalazły się na płycie "Violator". W 1995 r. grupę opuścił Alan Wilder, a w 1997 r. Depeche Mode, jako trio, wydało płytę "Ultra", po czym zawiesiło działalność.

Zespół powrócił w 2001 r., wydając album "Exciter"; później nagrał jeszcze kilka płyt studyjnych i koncertowych. W marcu ub. roku do sklepów trafił 13. album studyjny grupy "Delta Machine".

Zespół dotąd sześciokrotnie odwiedził Polskę. Po raz pierwszy zagrał w hali warszawskiego "Torwaru" w 1985 r., po raz ostatni w ub. roku podczas koncertu na Stadionie Narodowym.

DepecheModeVEVO Depeche Mode - Goodbye (Live Studio Session)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama