Oscary rozdane

Zdaniem Tomasza Raczka nie było wielkich zaskoczeń. Krytyk filmowy komentuje werdykty Amerykańskiej Akademii Filmowej:

"Amerykańska Akademia Filmowa pokazała, że przemysł filmowy jest otwarty na nowe czasy, nowe technologie. +Grawitacja+ otrzymała siedem Oscarów, w tym większość technicznych. To są Oscary za postęp technologiczny w historii kina. Wszystkie elementy składowe +Grawitacji+ zostały ocenione jako bardzo dobre. Akademia wskazała, że technologia jest kierunkiem rozwoju kina.

W kategoriach aktorskich nagrodzono wszystkich faworytów. Te role były zagrane bez zarzutu, nieprzerysowane. Cate Blanchett wybitnie zagrała w filmie Woody'ego Allena. Matthew McConaughey i Jared Leto to wyjątkowy duet w +Witaj w klubie+. To aktorstwo w starym stylu. Aktorstwo, do którego potrzebna jest fizyczna metamorfoza, aktorstwo, które wymaga poświęcenia, traktowane jest jako rodzaj służby.

Lupita Nyong'o to najgorętsza nowa osobowość w dziedzinie aktorstwa filmowego, która w tym sezonie pojawiła się na horyzoncie. Należało ją docenić i uhonorować. To zasłużony Oscar za drugoplanową rolę kobiecą.

Oscar dla Alfonso Cuarona za reżyserię +Grawitacji+ to nagroda honorująca odwagę i poszukiwanie nowoczesnych środków w dziedzinie reżyserii. Cuaron poświęcił kawał życia i wiele zaryzykował, próbując zrobić film, jakiego nigdy jeszcze nie robiono.

Oscar za najlepszy film dla +Zniewolonego+ w reżyserii Steve'a McQueena to wyróżnienie przypominające nam, że Oscar to nagroda amerykańska. To jest film bardzo dobrze zrobiony. Łączący tradycyjną historię, temat niewolnictwa, z nowoczesnym językiem filmowym. Ważny jest tu aspekt społeczny. Poza USA ten film nie zyskał tak wielkiego rozgłosu.

"Nie było wielkich zaskoczeń, wszystko było zgodnie z przewidywaniami. Akademia jest przygotowana na wejście kina w nowy okres technologiczny i dała znak, że czeka na to. Z drugiej strony docenia mistrzostwo akademickie w dziedzinie aktorstwa".

Zobacz zwiastuny oskarowych filmów:

"Zniewolony": JoBlo Movie Trailers 12 Years A Slave - Official Trailer (HD) Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender
"Grawitacja": Warner Bros. Pictures Gravity - Official Teaser Trailer [HD]
"Witaj w klubie":

JoBlo Movie Trailers Dallas Buyers Club - Official Trailer (HD) Matthew McConaughey

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama