Od arii do psalmów

Zapis życiowej drogi i niezwykła opowieść o operze, muzyce, rodzinie, przyjaźni, przemijaniu i wierze oraz „poszukiwaniu prawdziwego piękna” w tych najważniejszych sprawach.

Od arii do psalmów. W poszukiwaniu prawdziwego piękna to niezwykły zapis wspomnień pracy na scenie, życia za kulisami, wyzwań i piękna pracy artystycznej Marii Zielińskiej przez wiele lat związanej z Operą Bałtycką w Gdańsku.

Jest to wielowymiarowa biografia napisana z lekkością, w której poprzez słowa brzmią barwnie opisane dźwięki oper, a całości dopełniają wspaniałe fotografie obrazujące role, w które sopranistka wcielała się przez wiele lat pracy na scenie.

Autorka, opisując historię swojego życia zawodowego i prywatnego, wspomina młodość, która przypadła na trudne lata wojny, oraz ukazuje przemiany zachodzące w Polsce od lat powojennych aż do współczesności.

Książka ta to zapis życiowej drogi i niezwykła opowieść o operze, muzyce, rodzinie, przyjaźni, przemijaniu i wierze oraz „poszukiwaniu prawdziwego piękna” w tych najważniejszych sprawach.

Publikacja ukaże się w I połowie marca 2014 roku. Książkę będzie można nabyć w księgarniach w całej Polsce i na stronie Wydawnictwa Alter: www.wydawnictwoalter.pl/ www.facebook.com/WydawnictwoAlter

***

Maria Zielińska debiutowała na scenie w 1950 roku rolą Tatiany w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego w Studiu Operowym w Gdańsku – późniejszej Operze Bałtyckiej, z którą pozostała związana do 1976 roku. Była uczennicą znakomitego maestro Wiktora Brégy'ego. Solistka (sopranistka) w takich operach jak Halka Stanisława Moniuszki, Madame Butterfly i Tosca Giacoma Pucciniego, Carmen Georges'a Bizeta, Trubadurach Giuseppe Verdiego i wielu innych. Wykonawczyni znaczących dzieł oratoryjnych i liryki wokalnej. Była nauczycielką muzyki i pedagogiem w Studium Aktorskim Teatru Muzycznego w Gdyni. Autorka mieszka w Gdańsku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama