SB ocaliło homilie Karola Wojtyły

Nakładem Wydawnictwa M ukazała się książka zawierająca nieznane homilie i wystąpienia przyszłego papieża, zarejestrowane przez funkcjonariuszy SB.

Jan Paweł II był bezkompromisowy względem komunizmu, ponieważ będąc duszpasterzem, a potem metropolitą krakowskim, zetknął się z metodami działania służb specjalnych tego systemu, a nawet sam ich doświadczał. Dopiero teraz – po latach – możemy poznać wiele dokumentów przechowywanych w IPN dotyczących Karola Wojtyły – szlachetnego księdza i człowieka zawsze stającego w obronie prawdy i wiary.   Właśnie nakładem Wydawnictwa M ukazała się książka "Wojtyła na podsłuchu" zawierająca nieznane homilie i wystąpienia przyszłego papieża, zarejestrowane przez funkcjonariuszy SB , także oryginalne dokumenty pozyskane przez nich drogą operacyjną, czyli wykradzione z Kurii Krakowskiej. Wyłania się z nich obraz bezkompromisowej walki biskupa Wojtyły z komuną. Książka ma także „drugi poziom”. Pewne ślady wskazują na przemianę życia kilku funkcjonariuszy oddelegowanych do inwigilowania Wojtyły.

Autor książki Marek Lasota – publicysta, dyrektor Krakowskiego IPN ukazuje klimat tamtych dni, objaśnia zasady działania Służby Bezpieczeństwa, nawet stara się odkryć ślady jakie lektura tekstów Metropolity Karola Wojtyły mogła wywrzeć na sumienia pracowników SB.

Książkę można kupić między innymi w sklepie Wiara.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama