Pokusy kapłańskie

Książka nie tylko dla tych, którzy stoją w obliczu doświadczenia kuszenia.

Pokusa uderza w najsłabsze ogniwa ludzkiej natury. Uleganie jej zaciera obraz Boga w człowieku.
 
Ale pokusa może również spełnić pozytywną funkcję w kapłańskim życiu, tak jak zresztą w każdym. Jest wyzwaniem dla każdego, kto pragnie stawać się coraz bardziej wolny i może być okazją do wzrostu duchowego.
 
Nie należy więc lekceważyć potrzeby zmagania się z pokusami. Refleksja nad nimi ma służyć duchownym pomocą nie tylko w odkrywaniu niebezpiecznych przestrzeni, w których mogą się znaleźć, ale przede wszystkim w osobistym rozwoju.
 
Pokusa może stać się punktem zwrotnym w życiu kapłana, który codziennie powinien weryfikować wierność swemu powołaniu.
 
Książka rozwija treści wygłoszone przez księdza Janusza Mastalskiego podczas rekolekcji kapłańskich. Autor wybrał niektóre z pokus, mogące być autentycznym krzyżem dla kapłana. Są to pokusy: bylejakości, dwulicowości, obojętności, toksycznej wielkości, zazdrości i niewierności.
 
***
 
Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji, do których dołączyliśmy także gadżety portalu Wiara.pl oraz filmy-niespodzianki. Zadanie konkursowe było następujące, należało przesłać nam biblijny cytat brzmiący: "Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe. Bo kto uważa, że jest czymś, gdy jest niczym, ten zwodzi samego siebie. Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w drugim. Każdy bowiem poniesie własny ciężar". Nagrody otrzymują:
 
Marta Barszczowska z Łąki, Ryszard Gajda z Katowic oraz Barbara Stępniak z Bledzewa
 
Gratulujemy, komplety prześlemy pocztą.
 
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama