Post modlitwą ciała i duszy

Autor we wszystkim, co proponuje czytelnikowi, zachowuje umiar znamienny dla Reguły benedyktyńskiej.

Trzeba niemałej odwagi, by poruszyć temat postu, temat z pozoru dziś tak niemodny na tle złagodzonej praktyki postnej Kościoła.

Autorowi naszemu jednak powiodło się to ryzykowne przedsięwzięcie. Daje bowiem czytelnikowi uzasadnienie wielorakiej praktyki postu przez to, że zgodnie z tradycją mniszą zaczyna od argumentów biblijnych, potem cytuje wypowiedzi Ojców Kościoła i pisma dawnych mnichów.

Jako człowiek współczesny korzysta nadto z danych medycyny i z doświadczeń ludzkich.

We wszystkim, co proponuje czytelnikowi, zachowuje umiar znamienny dla Reguły benedyktyńskiej.

Autorem książeczki jest współczesny mnich niemiecki z opactwa benedyktynów w Münsterschwarzach – o. Anselm Grün.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji, do których dołączyliśmy także książki-niespodzianki. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam cytatu ze Starego Testamentu, w którym mowa o poście. Książki otrzymują:

Mateusz Chudziński z Torunia, Adrian Pietrus z Sycowa oraz Eliza Smakuszewska z Michałowic

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości